13.07.2015. 12:39
Pēc 17 gadiem un 18 izcīnītiem tituliem Minhenes "Bayern" klubā Bastians Švainštaigers izlēmis pievienoties Anglijas Premjerlīgas vienībai Mančestras "United". Vācijas futbola leģenda Francs Bekenbauers pussargu slavē par drosmi izšķirties par spēlēšanu Premjerlīgā brīdī, kad futbolists jau pārkāpis 30 gadu slieksni.

Jups Hainkess, kurš 2013. gadā ar Švainštaigeru kā komandas vicekapteini izcīnīja gan UEFA Čempionu līgas trofeju, gan triumfēja Vācijas Bundeslīgā un kausa izcīņā, uzskata, ka pussarga zaudējumu "Bayern" ļoti izjutīs: "Bastians bija komandas dvēsele. Viņš visu darīja komandas, nevis sevis labā. Tāda spēlētāja "Bayern" rindās vairs nebūs. Švainštaigeru vienā elpas vilcienā var nosaukt vienā līmenī kopā ar Francu Bekenbaueru un Gerdu Milleru. Bundeslīgai un Vācijas futbolam viņa pietrūks." 70 gadus vecais treneris piebilda, ka "Bayern" fani gadiem ilgi varējuši uzskatīt Švainštaigeru par komandas seju.

Leģendārais Francs Bekenbauers slavē pussargu par vēlmi spēlēt augstākajā līmenī 30 gadu vecumā: "Tādos gados veikt šo soli ir drosmīgs lēmums. Anglijā viņam būs jāstrādā vēl vairāk nekā "Bayern", kur par viņa spējām visi zināja. Tur Bastianam būs vēl vairāk jāpalielina apgriezieni. Pāreju uz ASV es būtu sapratis vairāk."

"Man bija liels, liels gods būt Bastiana trenerim. Es viņam pēc pagājušās sezonas teicu - gribu, lai esi laimīgs. Tas ir viņa lēmums, un varu tikai teikt lielu paldies Bastianam par visu," izteicies bavāriešu galvenais treneris Peps Gvardiola. Pats Švainštaigers no Minhenes faniem atvadījies, publicējot pusotru minūti garu video, visiem pateicoties par kopīgi pavadītajiem brīžiem "Bayern" un lūdzot izprast viņa lēmumu pārcelties uz Angliju.

Mančestras "United" vēl oficiāli nav apstiprinājusi pussarga pāreju, jo pagaidām iztrūkst pēdējās formalitātes - medicīnisko pārbaužu rezultātu. Taču gaidāms, ka Švainštaigers parakstīs trīs gadu līgumu, pārejas summa tiek lēsta ap 20 miljoniem eiro, bet futbolista gada alga Anglijā varētu sasniegt pat 13 miljonus eiro. Pussargam būtu jādodas kopā ar komandu ASV tūrē jau šodien.

Izmantotie resursi:Aktuelle Nachrichten -Bild.deSportnachrichtenSportnachrichten – aktuelle News &...

One last dream in my career come true. I am excited about the next chapter in my life with @ManUtd. pic.twitter.com/aWnz9mnuD8— Basti Schweinsteiger (@BSchweinsteiger) 12. Juli 2015Daugavpils pilsētas pašvaldība Kandavas 17a, Daugavpils, LV-5401
Лапа Дмитрий Греко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация