05.09.2013. 16:30

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

Latvijas izlases sākuma piecnieks: Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Kaspars Bērziņš, Mārtiņš Meiers.

Spēli Latvijas izlase sāka sekmīgi, gūstot pirmos piecus punktus mačā un savu grozu neskartu nosargājot pirmās divas minūtes. Turpinājumā gan liela daļa uzbrukumu tika sasteigti, kas ļāva Melnkalnes izlasei pārņemt vadību ar 7:6. Ātros uzbrukumos iesaistīties izvēlējās abas komandas, taču daudzās neprecīzās darbības gādāja par zemu rezultativitāti.

Melnkalnes izlase piezīmju normu sasniedza jau ceturtdaļas vidū, kas deva Latvijas izlasei tiesības uz salīdzinoši daudziem soda metieniem, tomēr vājā precizitāte liedza izkarot vērā ņemamu pārsvaru.

Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām neizšķirtu 14:14 ar precīzu tālmetienu panāca Freimanis. Pēdējās minūtēs latvieši aizsardzībā darbojās ļoti sekmīgi, zem groza vairākas reizes pretiniekus apturot Seļakovam, taču uzbrukumā lielākā daļa darbību turpināja būt neprecīzas. Tādējādi pirmā ceturtdaļa beidzās pie neizšķirta rezultāta 17:17, Melnkalnes izlasei ar pēdējo metienu atspēlējot trīs punktu deficītu.

Dienu iepriekš abas komandas sāka cīņas Jeseņicē, gūstot uzvaru. Ainara Bagatska vadītā Latvijas izlase ar 86:75 pieveica Bosniju un Hercegovinu, kamēr Melnkalne mača galotnē sīvā cīņā 81:80 pārspēja Maķedoniju.

Sagatavošanās posmā Melnkalne aizvadīja sešas pārbaudes spēles, no kurām uzvarēja trīs mačos. Tieši pret Melnkalni Bagatskis pirms trīs gadiem oficiāli debitēja Latvijas izlases galvenā trenera amatā. Toreiz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Podgoricā ļoti pārliecinošu uzvaru ar 96:66 svinēja mājinieki.

Vēl šodien B apakšgrupā Bosnija un Hercegovina tiksies ar Serbiju (pl. 18.45), bet Lietuva spēlēs ar Maķedoniju (pl. 22).

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs piektdien, kad spēkiem mērosies ar principiālo pretinieci Lietuvu.