18.04.2014. 22:04
Izlasēm gatavojoties pasaules čempionātam hokejā, aizvadītas trīs pārbaudes spēles. Baltkrievija pēcspēles metienos pieveica Šveici, bet Somija tikai pēdējā pamatlaika minūtē izrāva uzvaru pār Vāciju.

Gaidāmā pasaules čempionāta hokejā rīkotāja Baltkrievija šodien uzņēma pašreizējo pasaules vicečempioni Šveici. Vadībā pirmā izvirzījās Baltkrievija, bet pēc trim minūtēm 22 gadus vecais Inti Pestoni rezultātu izlīdzināja. Tie tā arī palika divi vienīgie vārti pamatlaikā un papildlaikā, bet pēcspēles metienos neviens no šveiciešiem nebija precīzs, kamēr Aleksejs Kaļužņijs no Minskas „Dinamo” realizēja bullīti un izrāva baltkrievu uzvaru 2:1.

Šī bija Baltkrievijas pirmā uzvara gatavošanās posmā, jo vēl tikai vakar Šveice to sakāva ar 5:2, bet pirms tam baltkrievi pamanījās zaudēt arī norvēģiem un poļiem.

Intrigas pilna izvērtās arī Somijas un Vācijas draudzības spēle. Gandrīz visu trešo periodu rezultāts bija 2:2, taču 39 sekundes pirms pamatlaika izskaņas aizsargs Tomi Taimi guva uzvaras vārtus (3:2). Jāatgādina, ka Latvija pasaules čempionātā spēlēs vienā grupā ar visām četrām iepriekš minētajām izlasēm – Šveici, Baltkrieviju, Vāciju un Somiju.

Savukārt Zviedrija ar 6:2 pieveica Dāniju. Pirmā vadībā gan izvirzījās Dānija, taču sekoja divi Andreasa Turesona („Brynas”) vārtu guvumi. Spēles turpinājumā zviedri iemeta vēl četrus vārtus un droši novadīja maču līdz uzvarai.