01.11.2017. 19:03

Pirmajā sacensību braucienā sievietēm, 32 dalībnieču konkurencē, Evelīna Gasūna uzrādīja labāko rezultātu, par nieka 0,04 sekundēm apsteidzot Krievijas sportisti Anastasiju Gornostaevu. Trešo vietu 1. braucienā ieņēma Baltkrievijas labākā slēpotāja Marija Škanova (+0,41). Ceturtajā vietā sekoja Agnese Āboltiņa (+0,55), bet piektā bija Žanete Gedra (+0,60). Nākamā no mūsu sportistēm bija Liene Bondare (+0,89), kura pēc pirmā brauciena atradās septītajā vietā, kamēr neveiksmīgs brauciens galvenajai sacensību favorītei Leldei Gasūnai, kura savai māsai Evelīnai zaudēja 0,98 sekundes, un ieņēma tikai 8. vietu.

Otrajā braucienā trasi visātrāk veica Liene Bondare, bet Evelīnai Gasūnai ar ceturto labāko rezultātu izdevās noturēt līderpozīciju. Latvijas sportistes otrajā braucienā bija pārliecinoši labākās – otro laiku uzrādīja Žanete Gedra, bet ceturtā bija Lelde Gasūna. Tikmēr nepārāk veiksmīgais sniegums baltkrievietei Škanovai un krievietei Gornostaevai (attiecīgi 5. un 9. rezultāts) ļāva mūsu sportistēm pakāpties uz augšu pirms pēdējā brauciena.

Trešajā braucienā ātrākā bija Agnese Āboltiņa, kura braucienā par 0,08 sekundēm pārspēja Evelīnu Gasūnu, tomēr Evelīnai ar otro vietu braucienā pietika, lai saglabātu 0,66 sekunžu pārsvaru, un gūtu uzvaru Baltijas kausa atklāšanas sacensībās. Pēc veiksmīgā noslēdzošā brauciena pie otrās vietas tika Agnese, bet Žanetei Gedrai ar piekto laiku braucienā pietika lai gūtu noslēdzošo pjedestāla vietu, sacensību uzvarētājai zaudējot 0,95 sekundes.

Leldei Gasūnai pirmās sezonas sacensības neizvērtās pārāk veiksmīgas, jo trīs braucienu kopsummā tikai 6. vieta. Astotajā vietā palika Liene Bondare, bet izcilu rezultātu savās pirmajās FIS sacensībās pie pieagušajiem parādīja Betija Burkovska – viņai 14. vieta un iegūti 80,12 FIS punkti.

Vīriešiem jau ar pirmo braucienu noskaidrojās galvenie favorīti uz uzvaru sacensībās. Kristaps Zvejnieks pirmo trasi veica ar laiku 25,09, par 0,34 sekundēm pārspējot savu brāli Miku Zvejnieku, bet trešais palika Žaks Gedra, kurš no Kristapa laika atpalika par 0,52 sekundēm. Pirmo desmitnieku noslēdza vēl viens mūsu sportists Elvis Opmanis, līderim zaudējot jau 2,03 sekundes.

Otrajā un trešajā braucienā pirmā trijnieka izkārtojums palika nemainīgs, Kristapam Zvejniekam svinot uzvaru ar 1,25 sekunžu pārsvaru pār otrajā vietā finišējušo brāli Miku. Goda pjedestālu pirmajā sacensību dienā noslēdza Žaks Gedra, Kristapam zaudējot 1,86 sekundes.

Nākamais no mūsējiem bija Elvis Opmanis (+5,47), kurš finišēja 10. vietā. Divpadsmitais palika Dāvis Zvejnieks (+6,38), bet Daniels Loss savu sacensību sezonu iesāka ar 16. vietu, uzvarētājam zaudējot 8,79 sekundes.Rīt Baltijas kausa pirmais posms “Snow Arena” turpināsies ar vēl vienām FIS ENL līmeņa sacensībām slalomā, bet piektdien gaidāms aizraujošais paralēlais slaloms.

Чернявский Владислав Чернявский ВладиславДзюдо, Самбо, Джиу-джитсу, Боевое самбо, ММА