29.08.2015. 20:32

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Bagatskis pieļāva iespēju, ka valstsvienības sastāvs kļūs zināms tikai ceturtdien, kad jāiesniedz oficiālais pieteikums.

Savukārt sestdien Rīgā uzvarētajā pārbaudes spēlē pret Maķedoniju Bagatskim visvairāk nepatika stabilitātes trūkums, par kuru treneris runājis jau kopš pirmās pārbaudes cīņas.

Spēlē pret maķedoniešiem laukuma saimnieki jau pašā sākuma centās paātrināt spēli, jo pieredzējušais pretinieks ļoti labi jūtas pozicionālā basketbolā, pastāstīja Bagatskis. Pirmajās minūtēs tas izdevās un ļāva Latvijas izlasei iegūt iniciatīvu un pārsvaru. Taču līdzko sākās nevajadzīga spēles sarežģīšana un liekas piespēles, radušās kļūdas, kuras pretinieki veiksmīgi izmantoja un izlīdzināja spēli.

Otrajā puslaikā treneri atrada spēlētājus, kuri spēlē darbojās pārliecinošāk, sacīja Bagatskis. Komanda tika pie brīviem metieniem un tos arī labi realizēja. Bagatskis arī atzinīgi novērtēja Kasparu Bērziņu kā pieredzējušu centra spēlētāju. Kopš spēles sākuma Latvijas basketbolisti mērķtiecīgi centās spiest uz groza apakšu un, kamēr laukumā bija Bērziņš, pretinieki sapelnīja daudz piezīmju, vai arī laukuma saimnieki tika pie brīviem metieniem no distances.

Jau vēstīts, ka pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra Latvijas basketbolisti sestdien “Arēnā Rīga” Maķedonijas izlasi uzvarēja ar 85:69. Savainojuma dēļ nespēlēja Žanis Peiners, kā arī sastāvā nebija iekļauti Mārtiņš Laksa un Dāvis Rozītis. Deviņās pārbaudes spēlēs Latvija izcīnīja piecas uzvaras.

Pirmo spēli Eiropas čempionāta grupā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.