07.07.2015. 10:00
Šodien Vimbldonā sieviešu ceturtdaļfinālu diena. Nešaubīgi par galveno cīņu var saukt Serēnas Viljamsas un Viktorijas Azarenkas trešo tikšanos šogad. Amerikāniete uzvarēja abas iepriekšējās spēles, taču ne bez veiksmes palīdzības.

Azarenkai bija ļoti labas iespējas uzvarēt abas iepriekšējās šogad notikušās spēles pret Viljamsu. Maija sākumā Madridē viņa zaudēja ar rezultātu 6:7(5), 6:3, 6:7(1). Vika toreiz servēja par uzvaru mačā, bet nespēja izmantot trīs mačbumbas! Savukārt maija beigās "French Open" 3. kārtas spēlē Azarenka nenosargāja seta un breika pārsvaru, zaudējot ar rezultātu 6:3, 4:6, 6:2.

Kā būs šoreiz? Viljamsa pirmajos četros mačos spēlējusi nestabili un bija tuvu zaudējumam pret Hezeri Vatsoni. Vakar pret māsu Venusu jau krietni labāks sniegums, taču to varēja arī gaidīt. Azarenka visas četras uzvaras guvusi bez zaudētiem setiem un vakar ļoti viegli tika galā ar spēcīgo Belindu Benčiču – 6:2, 6:3. Azarenka Vimbldonas ceturtdaļfinālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2012. gada un kopumā ceturto reizi.

Azarenkai pret Viljamsu ir bēdīga savstarpējo maču bilance: 3-16. "Grand Slam" turnīros viņai uzvaru nav (0-9), tas pats attiecas arī uz zālāja segumu. Abas Vimbldonas kortos ir tikušās trīs reizes, Serēnai allaž uzvarot divos setos. Divreiz tas notika "Grand Slam" turnīrā, vienreiz olimpiskajās spēlēs. Abu ceļi Vimbldonas ceturtdaļfinālā vienreiz jau ir krustojušies, un Viljamsa Azarenku pirms sešiem gadiem sagrāva ar 6:2, 6:3.

2004. gada čempione līdz ceturtdaļfinālam tikusi pirmoreiz kopš 2011. gada. Kad Šarapova Vimbldonā sasniedz ceturtdaļfinālu, viņa vienmēr tiek arī līdz pusfinālam (4-0). Šāgada Vimbldonas sakarā jāizceļ Mašas ļoti vieglais ceļš. Ieskaitot šodienas maču, neviena no viņas pirmajām piecām pretiniecēm neatrodas Top 30! Tik viegls "Grand Slam" turnīrs Šarapovai ir pirmoreiz karjerā. Tīkla otrajā pusē šodien būs "Grand Slam" ceturtdaļfinālu debitante Koko Vandevei.

Amerikānietes lielākais trumpis ir serve. Viņa četros mačos nobreikota tikai trīs reizes, taču turnīrā setus pagaidām nav zaudējusi. Koko divos setos pārspēja gan Karolīnu Pliškovu, gan Samantu Stousuru, gan arī vakar divos taibreikos Luciju Šafāržovu. Vandevei vakar abos taibreikos ar servi nezaudēja nevienu punktu. Skaidrs, ka serve viņai ir milzīgs ierocis, taču arī spēle no gala līnijas nav ignorējama. Abām tenisistēm šodien būs pirmā tikšanās.

Šajā mačā gaidāma dažādu stilu sadursme. Māksliniece Radvaņska pret ļoti agresīvo Kīsu. Amerikāniete sava pārgalvīgā tenisa dēļ zaudējusi ļoti daudz maču, kuros viņai vajadzēja uzvarēt. Tas varēja notikt arī vakar pret Olgu Govorcovu, taču Kīsa spēja atgūties. Divreiz. Radvaņsku viņai vēl nav izdevies uzvarēt, zaudējot visus trīs mačus. Viens no tiem bija pirms diviem gadiem Vimbldonā, kad Medisona Agai piekāpās ar 5:7, 6:4, 3:6. Ja Kīsa spēs atrast savu labāko tenisu un nospēlēs pēc iespējas precīzāk, tajā pašā laikā saglabājot agresivitāti, pirmā uzvara pār Radvaņsku var notikt šodien. Taču jāatceras, ka Radvanska ir ļoti gudra, un šis ir viņas labākais "Grand Slam" turnīrs. 2012. gada fināliste šogad Vimbldonā spēlējusi sev neraksturīgi agresīvi.

Abas tenisistes Vimbldonas ceturtdaļfinālā spēlēs pirmo reizi. Mugurusai ir labāks teniss tieši zālāja segumam un viņai arī pārsvars savstarpējos mačos. Spānijas tenisiste Bačinskī janvārī ar 6:3, 4:6, 6:0 pieveica "Australian Open" 3. kārtas mačā. Mugurusai pirmajās četrās cīņās Vimbldonā izdevies pārspēt spēcīgākas pretinieces, ieskaitot Andželiki Kerberi un Karolīnu Vozņacki. Bačinskī pirmajās trīs spēlēs pretinieces grāva, bet vakar mocījās pret Moniku Nikulesku (1:6, 7:5, 6:2). Mugurusa pirms gaidāmās cīņas runāja par uztraukumu, kas rodas, lielajos turnīros tiekot tik tālu. Bačinskī šajā ziņā varētu būt pluss, jo viņa ir nosvērtāka tenisiste, turklāt iepriekš ir pārvarējusi "Grand Slam" ceturtdaļfināla barjeru, to izdarot jūnija sākumā Parīzē. Mugurusa zaudējusi abus ceturtdaļfinālus ("French Open" 2013-14).

Centrālais korts: 15:00 Šarapova – Vandevei, pēc tam Viljamsa – Azarenka.1. korts: 15:00 Džokoviča un Andersona 5. sets, pēc tam Mugurusa – Bačinskī, kam sekos Radvaņskas un Kīsas mačs.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Lielbritānijā raidtiesības pieder BBC, turnīru rādīs arī ASV sporta mediju milzis ESPN. Plānots, ka tiešraides internetā būs pieejamas no 15 spēļu kortiem (pavisam ir 19). Britu salās dzīvojošie un tie, kuri prot tikt pie Lielbritānijas IP, straumēšanas pakalpojumu bez maksas var izmantot BBC mājaslapā.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Новости]. ID: [598]