05.01.2017. 00:53

Pirmā vadībā izvirzījās Krievijas izlase, kas rezultātu atklāja 12. minūtē. Krievi saspēlējās un kontrolēja ripu pie apmales aiz amerikāņu vārtiem, līdz Krievijas U20 izlases kapteinis Kirils Kaprizovs izslidoja no aizvārtes un pārspēja Taileru Pārsonsu (1:0). Pirmajā trešdaļā divreiz vairāk metienu (14:7) izdarīja ASV, kas perioda pēdējā minūtē arī izlīdzināja rezultātu. No ļoti asa leņķa metienu izdarīja Kleitons Kellers, un Iļja Samsonovs rupji kļūdījās, nespēdams tvert tuvajā stūrī lidojošo ripu (1:1).

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Krievija atguva vadību. Pārsons tika galā ar Vadima Kudako metienu no distances, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Deniss Gurjanovs (2:1). Līdz šim komandas bija iztikušas bez noraidījumiem, bet drīzumā ASV ieguva divas iespējas spēlēt vairākumā un ar otro piegājienu atjaunoja līdzsvaru – 31. minūtē vairākumu 20 sekundes līdz tā beigām realizēja Lūks Kunins, noslēdzot uzbrukumu, kas pirms dažām sekundēm sākās pie amerikāņu vārtiem (2:2).

Pēc trim minūtēm pie pirmā vairākuma tika Krievija, taču to nerealizēja un pēc 39 sekundēm pirmoreiz nokļuva iedzinējas lomā. No iemetiena apļa metienu izdarīja Kolins Vaits, un ripa, pa ceļam skārusi aizsargu, atrada ceļu uz vārtiem (3:2). Trešās trešdaļas sestajā minūtē Kleitons Kellers nerealizēja bullīti un palaida vējā lielisku izdevīgu dubultot pārsvaru, un jau pēc 50 sekundēm Gurjanovs pretuzbrukumā izmantoja izgājienu viens pret vienu, panākdams izlīdzinājumu (3:3).

Spēles liktenis izšķīrās bullīšu sērijā, kurā iniciatīva lielākoties piederēja Krievijai, kas bija vadībā gan ar 1:0, gan 2:1, gan 3:2. Taču amerikāņi spēja divas reizes būt precīzi, kad kļūda būtu nozīmējusi automātisku zaudējumu, un ziemeļamerikāņiem uzvaru nokārtoja Trojs Terijs, kurš realizēja visus trīs savus mēģinājumus - gan bullīšos, gan spēlē ar 4:3 uzvarēja ASV. Grupu turnīrā amerikāņi uzvarēja visās četrās spēlēs, tai skaitā arī pret Krieviju (3:2), savukārt krievi ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem ieņēma trešo vietu. Ceturtdaļfinālā amerikāņi nenoturēja divu vārtu pārsvaru, tomēr ar 3:2 apspēlēja šveiciešus, kamēr Krievija ar 4:0 apspēlēja Dāniju.

Otrs pusfināls starp Zviedriju un mājinieci Kanādu sāksies šonakt plkst. 2:30 pēc Latvijas laika. Cīņa par bronzu paredzēta šovakar plkst. 22:30, savukārt finālspēle – naktī uz piektdienu plkst. 3:00.