10.02.2014. 19:16
Ar spēli starp ASV un Šveices sieviešu hokeja izlasēm sākusies trešā sacensību diena Soču olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā. Šajā mačā pārsteigumi nenotika, ASV sagraujot pretinieces ar rezultātu 9:0 un garantējot sev vietu turnīra pusfinālā. Uzvara un vieta pusfinālā arī Kanādas hokejistēm, kuras ar 3:0 ne tajā vieglākajā mačā pieveica Somiju.

ASV izlase olimpisko turnīru sāka ar 3:1 uzvaru pār Somijas valstsvienību, bet Šveices izlasei bija jāpārdzīvo mačs ar turnīra galvenajām favorītēm, Kanādas hokejistēm, kuras izdarīja 69 metienus un izcīnīja uzvaru ar 5:0. Pēc jaunās turnīra izspēles sistēmas A grupas, kurā ir uz doto brīdi labākās pasaules komandas, divas labākās komandas nodrošina sev vietu turnīra pusfinālā, kas nozīmē, ka amerikānietēm vajadzēja uzveikt Šveici, lai garantētu cīņu par medaļām.

ASV hokejistes spēli sāka aktīvi, izdarot spiedienu uz pretinieču vārtiem. Šveices komanda aizsardzībā darbojās modri, novēršot visas briesmas. Amerikānietes sīvo Šveices izlases pretestību salauza pirmā perioda vidū, kad nepilnas minūtes laikā tika gūti trīs vārtiem, no kuriem divus ar astoņu sekunžu starpību guva Amanda Kesela. Līdz pirmā perioda beigām rezultāts jau bija graujošs. ASV izlases labā vārtus spēja gūt Hilarija Naita, bet Kesela sev skaitliskajā vairākumā izkārtoja "hat trick" - 5:0.

Otrā perioda ievadā Šveices izlase tika pie skaitliskā vairākuma, kas ļāva nedaudz uzelpot un tikt pie retās izdevības uzbrukt. ASV izlase bez lielām problēmām izturēja mazākumu un atkal devās uz priekšu, lai gūtu vēl kādus vārtus. Vienīgo reizi ripa pabija vārtos 14. minūtē, kad precīza otro reizi šajā spēlē bija Monika Lamourē. Šveices hokejistēm šajā mačā tā arī neizdevās gūt goda vārtus, ASV izlasei izdarot kopumā 53 metienus un triumfējot ar graujošu rezultātu 9:0, kas garantē vietu turnīra pusfinālā.

Savukārt šodienas otrajā mačā Kanādas sieviešu izlase, kura uzvarējusi pēdējās trijās olimpiādēs, tikai sīvā cīņā tika galā ar Somijas pretestību. Vēl mača 50. minutē rezultāts bija 0:0, tiesa, Kanādas pārsvars bija nospiedošs. Somiojas vārtsardzes Noras Ratijas cietoksni beidzot salauza Megana Agosta-Marciano, un pēc tam Kanāda varēja spēlēt jau mierīgāk un beigās uzvarēja ar 3:0.

Vārti: 9:20 M.Lamourē (Dž.Lamourē, Dugana) 1:0, 10:07 Kesela (Dekere, Šlepere) 2:0, 10:15 Kesela 3:0, 14:23 Naita (Staka, Ču) 4:0, 15:42 Kasela (Pikarda, Dekere) 5:0, 33:26 M.Lamourē (Dž.Lamourē, Stekleina) 6:0, 40:49 Kojne (Staka) 7:0, 43:59 Kojne (Kesela, Božeka) 8:0, 55:39 Karpentere (Puči) 9:0Soda minūtes: 4:8Metieni: 53:10Vārtsargi: Mollija Šausa - Florence Šellinga

Vārti: 49:27 Agosta-Marciano 1:0 52:24 Heforda 2:0 56:36 Džonstone (Heforda, Pulina) 3:0Soda minūtes: 12:10Metieni: 42:14Vārtsargi: Šenona Sabadosa- Nora Ratija