01.07.2015. 09:36
Pasaules kausa finālu dāmām otrdien sasniedza ASV futbolistes, kuras ar 2:0 (0:0) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Статья целиком:

Mača pirmais puslaiks aizritēja bez vārtu guvumiem, bet spēles 63.minūtē vācietēm bija lieliska iespēja izvirzīties vadībā, kad 11 metru soda sitienu devās izpildīt Celija Sašiča. Tomēr turnīra rezultatīvākā spēlētāja sita garām vārtiem, bet pēc sešām minūtēm savu iespēju no 11 metru atzīmes izmantoja amerikāniete Karli Loida, atklājot mača rezultātu.

Savukārt punktu ASV izlases uzvarai sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pielika Kelleja O'Hāra, kura bija precīza no vārtu priekšas, panākot 2:0 savas komandas labā.

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīta pirmo vārtu guvēja Loida, kura šajā mačā pildīja arī ASV valstsvienības kapteines pienākumus.

"Esmu šeit, lai izcīnītu uzvaru, nevis vienkārši piedalītos Pasaules kausā. Jūtos pārliecināta, ka izcīnīsim uzvaru," atzina Loda.

Tikmēr par otru vietu finālā trešdien sacentīsies Anglija un Japāna.

"Esam Pasaules kausa finālā. Tikai vēl viens pretinieks stāsies mums ceļā, un nav nozīmes, kas tas ir. Izklausās augstprātīgi, bet mums ir pieņemamas abas pretinieces," atklāja ASV izlases trenere Džilla Elisa.

Spēle par trešo vietu tiks aizvadīta sestdien, bet turnīrs ar finālu noslēgsies svētdien.

Pasaules kauss futbolā dāmām tiek aizvadīts septīto reizi kopš 1991.gada. Pa diviem triumfiem turnīros ir ASV un Vācijas futbolistēm, bet vienu reizi ir uzvarējušas norvēģietes un japānietes.

Kā zināms, Pasaules kausa kvalifikācijas pamatturnīru neizdevās sasniegt Latvijas valstsvienībai, kas FIFA rangā dāmām atrodas 103.vietā. Tikmēr ranga līdere ir Vācija, aiz kuras seko ASV, Francija, Japāna, Zviedrija, Anglija, Brazīlija, Kanāda, Ziemeļkoreja, bet pirmo desmitnieku noslēdz Austrālija.