01.07.2014. 21:34
Šodien Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pirmspēdējā 1/8 fināla spēlē viena no favorītēm uz titulu Argentīnas izlase neprata gūt vārtus pret Šveici pamatlaikā (0:0) un bija ļoti tuvu tam, lai par uzvaru cīnītos pendelēs, tomēr 118. minūtē paguva iesist izšķirošos vārtus - Anhels di Marija bija precīzs pēc Lionela Mesi piespēles (1:0).

Pirms spēlesArgentīnas izlase, nerādot to pārliecinošāko sniegumu, spēja uzvarēt visās trīs grupas spēlēs pret bosniešiem, irāņiem un nigēriešiem, savukārt Šveice savā grupā bez variantiem piekāpās Francijai (2:5), toties prata pārspēt un apsteigt konkurentes Ekvadoru un Hondurasu. Šīs dienas mača favorīte bija Argentīna, kuras milzīgā uzbrukuma potenciālu līdz šim demonstrēja praktiski tikai Lionels Mesi, kamēr citi uzbrūkošie futbolisti būtībā klusēja, turklāt šodien traumas dēļ nevarēja spēlēt Serhio Agvero. Tikmēr Šveices nometnē sēru vēsts - aizvadītajā naktī mira galvenā trenera Otmāra Hicfelda brālis. Ja runājam par sastāvu, tad Šveicei ierindā visi labākie, atskaitot aizsargu Stīvenu fon Bergenu.

Argentīna bāla, Šveice kožArī šajā spēlē Argentīna pirmajās minūtēs nespēja pārliecināt, un Šveicei lielu problēmu aizsardzībā nebija. Notika cīņa bez vārtu gūšanas iespējām, līdz 28. minūtē pirmo radīja šveicieši - pēc Džerdana Šačiri piespēles sita Granits Džaka, bet atvairīja Serhio Romero. Argentīna beidzot arī pamodās un atbildēja ar draudīgu stūra sitienu, pēc kura Esekjels Garajs tikai mazliet neaizsniedzās ar galvu līdz bumbai, lai sistu no pāris metriem. Un tomēr Šveice izskatījās vairāk nekā cienīgi un 39. minūtē vēlreiz nokļuva tuvu vārtu guvumam - pēc tālas piespēles Romero nez kāpēc nedevās mērķtiecīgi pretī bumbai, un Josips Drmičs, esot gandrīz aci pret aci ar vārtsargu, mēģināja bumbu pārmest pāri - sitiens bija par vāju, un Romero bumbu tvēra. Pēc 45 minūtēm 0:0, un nebija ne mazākās nojausmas, kas mūs varētu sagaidīt pēc pārtraukuma.

Argentīna uzlabo sniegumu, taču no pagarinājuma neizvairās2. puslaiku Argentīna iesāka aktīvi, taču 50. minūtē atkal bija "jāstrādā" Romero pēc tam, kad tālu brīvsitienu vārtu rāmī iegrieza Šačiri. Un tomēr šajā puslaikā argentīnieši sniegumu uzlaboja, izdarot jūtamu spiedienu. 50. minūtē vārtsargam sarežģītu sitienu izdarīja Markoss Roho, un Djego Benaljo ne bez pūlēm atvairīja. Pēc brīža ar galvu sita Gonsalo Igvains, atkal lēcienā atsita Benaljo. Vēl citā epizodē no distances mazliet pāri sita Mesi, un Šveicei brīžiem klājās ļoti smagi. Dienvidamerikāņu spiediens bija būtisks un 78. minūtē vārtus bīstami apdraudēja Mesi - atkal Benaljo vietā. Lai kā argentīnieši centās, Šveice prata ievirzīt spēli papildlaikā.

Laimīga uzvara papildlaika izskaņāPapildlaiks sākās ar satraucošiem stūra sitieniem pie Šveices vārtiem, pēcāk arī nepatīkams "standarts", pēc kura kārtējo reizi spēlē iesaistījās Benaljo. Toties brīžiem šveicieši rādīja atbrīvotu futbolu, iepriecinot skatītājus. Papildlaika 2. puslaiks sākās ar Anhela di Marijas sitienu vārtu augšējā daļā, bet arī ar šo raidījumu Benaljo tika galā. Kad jau šķita, ka Šveice tiks pie visnotaļ pelnītas 11 metru sitienu sērijas, 118. minūtē (jeb trīs minūtes pirms finālsvilpes) Mesi aizskrēja ātrā uzbrukumā, piespēlēja pa labi di Marijam, kurš ar sitienu pa apakšu pārspēja Benaljo. Šveice vēl paguva radīt izcilu momentu - pēc stūra sitiena Blerims Džemaili raidīja bumbu pret Romero sargāto vārtu stabu, bet atkārtotais sitiens bija garām. Izmocīta 1:0 Argentīnas uzvara papildlaikā. 1/4 finālā argentīnieši tiksies ar Beļģijas - ASV spēles uzvarētāju.