17.12.2012. 12:18
Pirmdien, 17.decembrī, Aldaris Latvijas Basketbola līgas turnīra spēlē plkst.16:00 Arēnā Rīga tiksies Latvijas U18 izlase– Liepāja/Triobet. Juniori (1-7) pēc uzvaras pār valmieriešiem zaudējuši trijās spēlēs pēc kārtas. Ne Jelgavā (75:105), ne Rīgā pret jēkabpiliešiem (46:93) izredžu nebija. Liepājniekiem (4-7) pēdējās septiņās spēlēs bijuši seši zaudējumi (arī svētdien Valmierā – 71:78).

SPĒLES INTRIGA: kurš pārtrauks neveiksmju sēriju?

Juniorus situācija turnīra tabulā neuztrauc, tomēr zaudēt nepatīk nevienam. Gatavojoties spēlei ar liepājniekiem, apņēmības netrūkst.

Liepāja/Triobet notikušās pārmaiņas pagaidām nav uzlabojušas komandas bilanci, taču labā ziņa ir tā, ka Aldaris LBL turnīrā nekas vēl nav zaudēts – konkurenti necik tālu nav tikuši. Tiesa, punktus cīņā ar pastarīšiem izšķiest nedrīkst.

UZMANĪBAS CENTRĀ: Andžejs Pasečniks (Latvija U18) un Džordžs Akpele (Liepāja/Triobet).

Junioru centrs līdz šim bijis komandas vērtīgākais spēlētājs (vidēji spēlē 13,1 punkts un 5,3 atlēkušās bumbas) un tieši viņa sniegums lielā mērā izšķirs, cik konkurētspējīga būs U18 izlase spēlē ar liepājniekiem.

Liepājnieku jaunpienācējam Akpelem debija Valmierā neizdevās necik spoža – deviņās minūtēs divi punkti, četras atlēkušās bumbas un trīs piezīmes.

SPĒLES ATSLĒGAS: taktiskā disciplīna.

Par abu komandu motivāciju nav šaubu, taču liepājnieku interesēs būtu mazliet apvaldīt emocijas, necenšoties pretiniekus salauzt un noskriet jau pirmajās minūtēs. Junioru izlases ir labi saspēlējusies, spēlē ļoti disciplinēti un prot sodīt pretiniekus par avantūrām. Protams, caurmērā dažus gadus vecākie, pieredzējušākie un fiziski spēcīgākie liepājnieki ir favorīti, taču teorētisko pārsvaru būs jāprot realizēt.