06.07.2015. 18:36
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase Eiropas U20 čempionātā Kanāriju salās otrā posma pirmajā spēlē pārspēja E grupas līdervienību Krievijas komandu – 49:46 (13:8, 17:24, 32:43). Otrdien plkst.22:45 spēle ar Vāciju, trešdien plkst.20:30 – ar Poliju. E grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, divas vājākās cīnīsies par 9.-16.vietu, “mazajā” ceturtdaļfinālā sacenšoties ar kādu no komandām, kas pirmajā posmā grupā palika 4.vietā savās grupās un otrajā posmā, spēlējot G grupā, noskaidro rangu tabulu.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Spēles sākumā no mūsu centra spēlētājām prasījām aktivitāti uzbrukumā un plāniņš nostrādāja. Izvirzījāmies vadībā, radījām zināmas galvassāpes pretinieču aizsardzībai un neļāvām Krievijas komandai droši saņemt iniciatīvu, kas viņam palīdzētu atraisīties un izmantot visu potenciālu.

Protams, bez kritumiem neiztikām. Tiklīdz aktivizējās pretinieču aizsardzība, “pieteicās” mūsu problēmas uzbrukumu organizēšanā. Arī neprasme bez lieka stresa izmantot iespējas uzbrukumos 3:2 vai 2:1. Otrajā ceturtdaļā guvām tikai četrus punktus, bet pēc lielā pārtraukuma mīnusi vēl mazliet pieauga.

Neatlaist pretinieces tālāk palīdzēja labā aizsardzība. Mainījām sistēmas, bieži pārsteidzot pretinieces. Kopīgiem spēkiem izdarījām to, ko bija neiespējami paveikt spēlē viens pret vienu – apturējām Krievijas izlases centra spēlētājas, kuras par katru cenu centās tikt līdz brīvam metienam no groza apakšas. Savukārt mūsu spēlētājas, kuras var apspēlēt savu sedzēju, aktivizējās un pēdējā ceturtdaļā guva ļoti svarīgus punktus. Atguvām iniciatīvu un izšķirošajās minūtēs nospēlējām ar lielāku pārliecību nekā pretinieces.

Neteikšu, ka spēle bija skaista, bet rezultāts gan tāds ir. Pirmkārt, uzlabojusies mūsu bilance tabulā un izredzes cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Otrkārt, ar gribasspēku izcīnītas uzvaras palīdz noticēt sev un veiksmīgāk aizvadīt nākamos mačus.

Otrdien un trešdien mūs gaida neparocīgas pretinieces. Gan Vācijas, gan Polijas komanda bieži izmato agresīvu segšanu pa visu laukumu, bet uzbrukumā spēlē ātri un daudzveidīgi. Iespējams, vajadzēs cīņā iesaistīt plašāku spēlētāju loku.

Pēdējos mačos uzbrukumā līderes lomu uzņēmusies Paula Strautmane, kura veiksmīgi ieņem pozīciju un izmanto savas priekšrocības. Taču uz grozu skatīties nav aizliegts nevienai. Ceru, ka katra vēl sagaidīs savu veiksmes brīdi un izmantos to, lai dotu vēl lielāku ieguldījumu komandas spēlē.”

Situācija E grupā: Francija 2-0, Krievija 2-1, Polija 1-1, Slovākija 1-1, Latvija 0-2, Vācija 0-2.

Pirmdien: 18:15 Vācija – Francija, 20:30 Slovākija – Polija

Otrdien: 16:00 Krievija – Slovākija, 22:45 Latvija – Vācija, Francija – Polija

Trešdien: 20:30 Latvija – Polija, 22:45 Slovākija – Vācija, Krievija – Francija.

Komandas spēļu grafiks un statistika: Sieviešu U20 izlase