26.01.2014. 18:52

Статья целиком:

Kā ziņots, piektdien rīdzinieki ar 4:2 pieveica uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto līgas čempionvienību Maskavas «Dinamo», ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, bet šodien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Kazaņas «Ak Bars».

«Iepriekšējā mačā pret Maskavas «Dinamo» biju apmierināts ar spēli, jo pēdējā laikā mums ir daudz traumu,» pēc mača ar «Ak Bars» secināja Ābols. «Šodien vairāk nekā divus periodus aizvadījām ar pieciem aizsargiem.»

«Kazaņa pēc spēles stila ir līdzīga Maskavas «Dinamo», neļāva mums neko paveikt savā zonā,» teica Ābols. «Tomēr puiši ir malači, atrada iespējas, kā izlīdzināt rezultātu un uzvarēt. Mēs aizvadījām divas saturīgas spēles pret augšgala komandām

Uz jautājumu kāpēc Ābols šoreiz daudz strīdējies ar tiesnešiem, speciālists atbildēja, ka bijušas epizodes, kurās viņam licies, ka soģiem bija jādod noraidījumi.

«Atkārtojas iepriekš piedzīvots scenārijs - kāpjam uz viena un tā paša grābekļa. Tā ir mana vaina,» atzina «Ak Bars» galvenais treneris Valērijs Belovs. «Mums ir nepieciešama spēku atjaunošana un pārtraukumu izmantosim lietderīgi.»

Ja «Ak Bars» komandai jau sācies pārtraukums, kas saistīts ar Soču olimpiskajām spēlēm, Rīgas «Dinamo» hokejistiem vēl atlicis mačs izbraukumā ar Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas «Torpedo».

Kā ziņots, šī rīdziniekiem bija pirmā uzvara pār «Ak Bars» pēdējo deviņu savstarpējo maču laikā. Tāpat Latvijas komanda pirmo reizi šogad izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas.

Pateicoties panākumam, Rīgas «Dinamo» komanda oficiāli garantēja vietu Gagarina kausā, konferences devītajā pozīcijā esošo Mitišču «Atlant» apsteidzot jau par 19 punktiem.