31.12.2013. 09:40
Bijusī WTA 2. rakete Vera Zvonarjova šodien Ķīnā aizvadīja pirmo maču kopš 2012. gada vasaras, atgriešanās mačā ar 5:7, 3:6 piekāpjoties Ķīnas labākajai tenisistei Na Lī. Tikmēr Oklendā pamatīgu sensāciju sarūpēja tikai 16 gadus vecā Horvātijas tenisiste Ana Konjuha, kura WTA debijā ar 3:6, 6:4, 6:2 uzveica turnīra pirmo raketi Robertu Vinči.

Vera Zvonarjova pleca savainojuma un vīrusa dēļ nebija spēlējusi kopš 2012. gada Londonas olimpiādes. Zvonarjova pirms došanās uz Ķīnu atzina, ka pirmajā turnīrā pusotra gada laikā viņai galvenais būs izjust spēļu atmosfēru un novērtēt savas spējas sacensību apstākļos.

Šeņčženā Verai ļoti nepaveicās ar izlozi, jo pretī trāpījās Ķīnas pirmā rakete un turnīra vienīgā čempione (pērn šis turnīrs notika pirmo reizi) Na Lī. Zvonarjovai spēka pietika tikai pirmajam setam, kura izskaņā zaudēta sava serve, pēc tam vairs nespējot izrādīt nopietnu pretestību – 5:7, 3:6.

Oklendā 1. kārtu pārvarējušas tikai trīs no astoņām izliktajām tenisistēm. Šodien dažāda apjoma pārsteigumus ar saviem zaudējumiem sagādāja Sorana Kirsteja, Lucija Šafaržova un Karina Knapa, bet vislielāko šoku piedzīvoja turnīrā ar pirmo numuru izliktā pasaules 14. rakete Roberta Vinči, kura ar 6:3, 4:6, 2:6 zaudēja Anai Konjuhai

2013. gada "Australian Open" un "US Open" junioru čempione Konhuja tikai pirms četrām dienām nosvinēja 16. dzimšanas dienu, bet šodien aizvadīja karjeras pirmo maču WTA pamatturnīros. Oklendas sacensību organizatori talantīgajai Horvātijas tenisistei piešķīra "wild card" un savu izvēli tagad nenožēlo. Konjuhai ir iespaidīga serve, Ana spēlē izteiktu uzbrukuma tenisu un karjeras lielāko uzvaru profesionālajā tenisā guva, Top 15 spēlētāju uzveicot pēc zaudēta pirmā seta.

2. seta noslēgšana Konjuhai izvērtās par pamatīgu drāmu, kas gandrīz noslēdzās nelāgi. Ana bija vadībā ar 5:1, taču punktu spēja pielikt vien ar ceturto setbumbu, beigās tiekot pie vēl viena breika, kad Vinči pie 4:5 servēja par palikšanu setā. Par uzvaru mačā Konjuhai nebija jāservē, jo 3. setā Vinči pie 2:5 kārtējo reizi tika nobreikota, punktu spēlei pieliekot ar sitienu tīklā.

Ranga līdere Serēna Viljamsa ar samērā komfortablu uzvaru sākusi titula aizstāvēšanu Brisbenā, 2. kārtā (no pirmās viņa bija brīva) ar 6:4, 6:4 uzveicot bijušo pasaules devīto raketi Andrea Petkoviču. Viljamsa ar lielām problēmām nesaskārās, vienreiz zaudēja savu servi. Ranga līdere atzīmējās ar 11 eisiem, kopumā spēlēja sev ierasti ļoti agresīvi, kā rezultātā pieļāva ļoti daudz nepiespiesto kļūdu (36), taču tas netraucēja uzvarēt divos setos. Viljamsai 19. uzvara pēc kārtas, amerikāniete janvāra mēnesī karjerā sasniegusi 80-14 bilanci.