09.06.2015. 18:50

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Komanda otrdienas agrā rītā lidoja uz Vīni, pēc tam ar autobusu devās uz Ungāriju, kur piedalīsies Eiropas čempionāta finālturnīrā. Spēlētājas iekārtojušās viesnīcā, paēda un vēlāk devās uz pirmo treniņu, lai gatavotos ceturtdien paredzētajai spēlei pret Serbiju.

Pēc treniņa komandas treneris Ainars Zvirgzdiņš komentēja, ka basketolistēm ir manāms stress un ne viss izdevās, kā vēlētos: „Bet vēl ir trīs treniņi, un mēs darīsim visu, lai šo stresu dabūtu nost un meitenes izbaudītu spēli. Vairāk ir jāpastaigā, jāparunā ar meitenēm, īpaši jaunajām.”

Treneris paliecināja, ka vairāk darba būs ar debitantēm: „Gan pieredzējušās meitenes palīdzēs, gan es pats daudz runāšu. Bet ar runāšanām vien netiks līdzēts, ja meitenes pašas sevī neatradīs iekšējās rezerves, spēkus, pārliecību, ka viņas var. Un galvenais, ko es no viņām prasu ir aizsardzība, kurā 75% ir gribasspēks un faktiski ar to arī jāsāk – ar „melno darbu. Ir jābūt gribasspēkam un tad atnāks pārliecība par savām spējām.”

Jau otrdienas vakarā tiek domāts par spēli pret Serbiju. „Viss tiks salikts pa plauktiņiem un informācija, un sagatavošanās process būs līdz galam pabeigts,” saka Zvirgzdiņš.

Lai gan tiek solīts ļoti silts laiks līdz pat +31 grādam, tomēr trenerim tas bažas nerada: „Meitenes ir profesionāles un zina, ka nedrīkst atļauties daudz staigāt pa āru un jāgatavojas spēlēm, jo tomēr gribas palikt ilgāk par četrām dienām. Tāpēc viņas izdarīs šajā nedēļā visu, lai to arī sasniegtu.”

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Eiropas čempionāts risināsies no 11. līdz 28.jūnijam. Apakšgrupu turnīrā komandas sacentīsies Sombathejā, Šopronā (abas - Ungārija), Timišoarā un Oradja (abas - Rumānija), bet izšķirošie mači notiks tikai Ungārijā. Otrajā posmā komandas tiksies Debrecenā un Ģērā, bet cīņas par medaļām tiks aizvadītas Budapeštā.

Apakšgrupas divām vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies jau pēc četrām spēlēm, bet labākās trīs vienības iekļūs otrajā posmā, kurā tiksies ar D grupas (Zviedrija, Slovākija, Lietuva, Spānija un Ungārija) trim spēcīgākajām vienībām.

Izslēgšanas spēlēs kvalificēsies abu otrā posma grupu četras labākās komandas. Eiropas čempiones izcīnīs tiesības spēlēt 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kamēr 2.-5.vietas ieguvējas piedalīsies kvalifikācijas turnīrā.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties