26.06.2014. 08:39
«Meitenes ir godam nopelnījušas ceļazīmi uz finālturnīru. Ceru, ka nākamā sezona klubos viņām būs veiksmīga un produktīva, palīdzot sagatavoties «EuroBasket 2015» cīņām,» pēc zaudējuma 68:83 Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas cikla noslēdzošajā spēlē pret Itālijas basketbolistēm sacīja Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Jau pirms šīs spēles Latvijas valstsvienība bija nodrošinājusi uzvaru C apakšgrupā un automātiski kvalificējusies savam sestajam Eiropas čempionāta finālturnīram pēc kārtas.

«Itālijas izlasei tikai uzvara deva ceļazīmi uz finālturnīru, un tas noteica fonu šai spēlei. Skatītāju vētraini atbalstītās mājinieces spēlēja ar milzīgu pašatdevi un ļoti agresīvi aizsargājās. Līdz 34.minūtei itin labi tikām galā ar šo spiedienu, taču tad salūzām un īsā laikā iekritām lielos mīnusos. Patiesībā nespēlējām tik slikti, cik rāda rezultāts.

Mača sākumā labāk uzķērām spēles ritmu, un lielākoties bijām vadībā. 25.minūtē pārsvars sasniedza 54:44, tomēr īsā laikā pretinieces trāpīja vairākus tālmetienus un intriga atjaunojās,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā citēts Zvirgzdiņš.

Abu komandu pirmā apļa spēlē uzvaru ar 70:59 Rīgā izcīnīja Latvijas komanda.

«Izšķirošais lūzums notika ceturtās ceturtdaļas sākumā. Mūsu mazajām spēlētājām pietrūka spēka, lai apspēlētu savas sedzējas viens pret vienu, itālietes uz laba emocionālā fona iemeta no grūtām pozīcijām, turklāt viņām motivācija un jauda bija lielāka. Arī soda metienu statistika ir interesanta (itālietēm 20/25, Latvijai 3/6)  Varoņdarbiem šodien nebijām gatavi, jo mēs savu pamatdarbu bijām paveikuši jau pirmajās piecās spēlēs.

Spēle parādīja mūsu vājās vietas, kuras turnīra gaitā, tai skaitā pirmajā mača ar Itālijas izlasi, veiksmīgi piesedzām ar kolektīvo cīņasgaru, pašatdevi aizsardzībā, līderu meistarību un visu spēlē iesaistīto basketbolistu prasmi dot savu pienesumu komandas pūrā. Meitenes ir godam nopelnījušas ceļazīmi uz finālturnīru. Ceru, ka nākamā sezona klubos viņām būs veiksmīga un produktīva, palīdzot sagatavoties «EuroBasket 2015» cīņām. Kvalifikācijas turnīra beigās mūsu komanda bija spēcīgāka, nekā sākumā, taču vēl ir daudz iespēju progresēt,» teica treneris.

Finālturnīram kvalificējās grupu uzvarētājas un piecas otro vietu ieguvējas (salīdzinot bilances, vērā ņemti tikai tie rezultāti, kas sasniegti spēlēs ar grupas pirmās un trešās vietas ieguvējām; 1.kritērijs - uzvaras, 2.kritērijs - gūto un zaudēto punktu attiecība).

Finalturnīram jau kvalificējušās Slovākija, Polija, Lietuva, Lielbritānija, Ukraina, Melnkalne, Krievija, Zviedrija, Horvātija, Spānija, Francija, Turcija, Serbija, Čehija, Baltkrievija, Grieķijas, kā arī rīkotājvalstu pārstāves Ungārijas un Rumānijas izlases.