04.08.2015. 09:21
Zviedrijas peldētāja Sāra Šēstrema Kazaņā notiekošajā pasaules čempionātā pirmdien vēlreiz laboja pasaules rekordu 100 metru tauriņstila distancē.

Kā zināms, jau svētdien pusfinālā Šēstrema distanci veica 55,74 sekundēs, kas bija jauns pasaules rekords.

Pirmdien finālā zviedriete veica distanci par desmit sekundes desmitdaļām ātrāk, uzstādot ne tikai jaunu pasaules rekordu, bet arī izcīnot zelta medaļu 100 metru tauriņstilā.

Savu tuvāko sekotāju dānieti Janeti Otesenu Šēstrema apsteidza teju par pusotru sekundi, kamēr bronzas medaļu izcīnīja ķīniete Lu Jina.

"Pēdējo sešu gadu laikā mēģināju labot savu personisko rekordu un tagad man izdevies to uzlabot vēl par dažām desmitdaļām. Esam ļoti smagi strādājuši, tas man dod papildu pārliecību par to, ka tas darbs ir kā vērts. Pirms fināla izjutu nelielu spiedienu. Esmu laimīga, ka izdevies to pārvarēt un peldēt vēl ātrāk. Domāju, ka man ir izredzes arī uz pusi īsākā distancē, lai gan tur pasaules rekords ir patiešām ļoti augsts. Brīvais stils būs nedaudz sarežģītāks priekš manis, jo man nav perfekta tehnika. Jūtos komfortablāk peldot tauriņstilā, bet brīvajā stilā man vēl daudz darāmā," stāstīja Šēstrema.

Tāpat jaunu pasaules rekordu - divas minūtes un 6,12 sekundes - 200 metru kombinētajā peldējumā sasniedza titulētā ungāriete Katinka Hosū.

Tikmēr 100 metru brasā kungiem par uzvarētāju kļuva brits Edams Pītijs, kuram šis ir pirmais pasaules čempiona tituls, kamēr sesto vietu ieņēma lietuvietis Ģiedrs Titenis.

Savukārt 50 metru tauriņstilā kungiem uzvarēja olimpiskais čempions šajā distancē francūzis Florāns Manadū.

Zīmīgi, ka bronzas medaļas ieguvējs ungārs Lašlo Čehs kļuva par pirmo peldētāju, kam izdevies izcīnīt godalgas septiņos dažādos pasaules čempionātos.

Medaļu kopvērtējumā Ķīna joprojām ir līdere ar 11 zelta, deviņām sudraba un četrām bronzas godalgām, kamēr mājiniece Krievija ar astoņiem zeltiem, kā arī četriem sudrabiem un vienu bronzas godalgu ir otrā. Trešo vietu ar četriem zeltiem, trim sudrabiem un divām bronzām ieņem ASV.

Pasaules čempionātā ūdens sporta veidos peldēšanas sacensības norisinās speciāli konstruētos peldbaseinos Kazaņas futbola stadiona teritorijā un ilgs līdz svētdienai. Astoņu sacensību dienu laikā kopumā tiks izcīnīti 42 medaļu komplekti.