15.02.2014. 16:34
Soču olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā šodien risinās ceturtdaļfināli. Pirmajā mačā ziedrietes apspēlēja somieties (4:2) un iekļuva pusfinālā, kur pretī stāsies amerikānietes. Pēdējā ceturtdaļfinālā šveicietes apspēlēja mājinieces (2:0) un pusfinālā tiksies ar kanādietēm.

Eiropas ziemeļu pusfināla pirmajā periodā vairāk uzbruka Somija, tomēr rezultāts saglabājās nemainīgs. Otrajā periodā ritēja līdzvērtīga cīņa, kurā nedaudz sekmīgākas bija somietes (1:0). Izšķirošie notikumi risinājās trešajā periodā, kad aktīvākas bija Zviedrijas hokejistes - pašā sākumā viņas panāca izlīdzinājumu, bet 46. minūtē komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (2:2), savukārt pēc desmit minūtēm uzvaras vārtus guva Emma Eliasone, bet pēdējā minūtē ripa jau lidoja somiešu tukšajos vārtos (2:4).

Šodien otrajā pusfinālā mājinieces tikās ar šveicietēm. Maču labāk iesāka Krievijas izlase, un Alpu zemes vienība divreiz nonāca skaitliskajā mazākumā, taču perioda vidū šveicietes spēja izvirzīties vadībā (1:0). Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un nereti labāk izskatījās šveicietes. Otrajā periodā ritēja līdzvērtīga cīņa, taču uz tablo saglabājās tas pats slidenais rezultāts, kas bija par labu viešņām. Trešajā periodā krievietes uzbruka vairāk un izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, taču viņu pūliņi augļus nenesa. Mača pēdējā minūtē šveicietes pielika punktu, raidot ripu mājinieču tukšajos vārtos (2:0). Pirms turnīra Krievijas nometnē neslēpa, ka mērķis ir vismaz bronza (Kanāda un ASV ir izteiktas turnīra galvenās favorītes), bet tagad šis sapnis izsapņots.

Kā jau ziņots, ceturtdien noslēdzās apakšgrupu spēles - A grupā pirmo vietu izcīnīja Kanāda, bet ASV ieņēma otro pozīciju, savukārt B grupā triumfēja Krievija, bet Zviedrija iekārtojās otrajā vietā. Kanādietes un amerikānietes uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt ceturtdaļfinālos ir tikai divi pāri.

Somija – Zviedrija 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)Vārti: 33:16 Hovi (Valimaki) 1:0, 40:48 Bergkvista (Nordina, Vinberga, vair.) 1:1, 45:09 Vestera (Aserholta, Vinberga) 1:2, 45:21 Nūtinena (Rantamaki, Linsteda) 2:2, 55:45 Eliasone (Lovenhilma, Grahma, vair.) 2:3, 59:19 Nordina (Vinberga, Andersone, t.v.) 2:4

Šveice – Krievija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)Vārti: 10:46 Martī (Millere, Tālmane) 1:0, 59:39 Štaldere (Bulo. t.v.) 2:0

Izmantotie resursi:sochi2014.com