19.09.2016. 06:59
Zviedrijas hokeja izlase svētdien ar uzvaru pār Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas valstsvienību uzsāka Pasaules kausa turnīru.

Zviedri savā pirmajā spēlē svinēja uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Mača rezultātu otrā puslaika vidū atklāja zviedru uzbrucējs Gābriels Lendskogs, kurš vairākumā izmantoja brīdi, kad bija piesegts krievu vārtsarga Sergeja Bobrovska skatiens uz ripu. Lendskogs izdarīja spēcīgu metienu pa Bobrovska sargāto cietoksni, un ripa netraucēti atrada ceļu Krievijas izlases vārtos.

Pēc divām minūtēm Viktors Hedmans tieši pretī vārtiem izdarīja metienu, kas caururba Krievijas izlases aizsardzību, ātri panākot divu vārtu pārsvaru. Līdz mača pēdējai minūtei krievi nespēja atslēgt pretinieku vārtus, taču 33 sekundes pirms pamatlaika beigām Aleksandrs Ovečkins, atrodoties ar muguru pret vārtiem, pielaboja komandas biedra metienu un samazināja deficītu līdz vienam precīzam metienam.

25 sekundes vēlāk Ovečkins vēlreiz iedabūja ripu Zviedrijas izlases vārtos, taču uzbrucējs guva vārtus ar cimdu, nevis ar nūju, līdz ar to precīzais metiens netika ieskaitīts. Spēles pēdējās sekundēs zviedri nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru ar rezultātu 2:1.

Jakobs Markstrems Zviedrijas izlases vārtos atvairīja 27 no 28 krievu mestajām ripām, bet Bobrovskis ķēra tikpat no 29 zviedru izdarītajiem raidījumiem.

Otrā B apakšgrupas mačā Somija spēkosies ar Ziemeļamerikas U-23 komandu.

LETA jau vēstīja, ka Kanādas un Eiropas hokeja izlases ar “sausajām” uzvarām sestdien uzsāka Toronto notiekošo Pasaules kausa izcīņu.

A apakšgrupas spēlē kanādieši ar 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) pārspēja Čehiju. Tikmēr Eiropas komanda ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) pieveica ASV.

Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1.oktobrim.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.