25.05.2014. 18:44
Pasaules čempionātā hokejā Minskā svētdien bronzas medaļas izcīnīja Zviedrijas hokeja izlase, kas mačā par 3.vietu ar 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) uzveica Čehiju.

Vārtus zviedriem guva Joakims Lindstrēms, Simons Hjalmarsons un Mīkaels Baklunds, bet vārtsargs Anderss Nilsons tika galā ar visiem 29 čehu metieniem.

Vārtus mača 5.minūtē pēc veiksmīga rikošeta guva zviedri - ripa trāpīja pa Čehijas aizsarga nūju un ielidoja Aleksandra Salāka sargātajos vārtos. Čehi sāka spēlēt krietni aktīvāk, tiekot arī pie diviem skaitliskajiem vairākumiem, tomēr neko ļoti bīstamu pie Andersa Nilsona vārtiem izveidot nespēja. Labākā iespēja radās uzreiz pēc zviedru atgriešanās pilnos sastāvos, taču zviedru vārtsargs spēlēja nevainojami. Turpinājumā jau Zviedrija guva arī otros vārtus, teicamu Niklasa Danielsona piespēli izmantojot Simonam Hjalmarsonam - uzbrucējam pirmā iemestā ripa turnīrā.

Otro periodu Zviedrija sāka ar diviem noraidījumiem pēc kārtas, taču spēle vairākumā čehiem pagalam neizdevās. Vēl nebija pienācis spēles vidus, kad zviedri vēlreiz pārkāpa noteikumus - Jaromīrs Jāgrs un partneri arī piektajā mēģinājumā palika tukšā. Turpinājumā čehu spiediens tikai pieauga, vairākas labas iespējas neizmantojot Jāgram, tāpat komandas apmainījās trāpījumiem pa vārtu konstrukciju. Rezultāts pēc 40 spēlētām minūtēm tomēr nemainījās, zviedriem saglabājot divu ripu pārsvaru.

Trešo periodu čehi sāka mazākumā, brīdi vēlāk noraidījums Jāgram un ofensīva bija noplakusi. Čehija gan centās atspēlēties, tomēr perioda vidū Mīkaels Baklunds teicamā izgājienā trešo reizi lika kapitulēt Salākam, praktiski izšķirot mača likteni. 3:0 uz tablo saglabājās līdz pat mača beigām, lai gan iespējas vēl izcelties bija abām komandām - bronza Zviedrijai. Ieskaitot ceturtdaļfināla maču, čehi turnīra noslēgumā neguva vārtus septiņus pilnus periodus.

Abas komandas jau tikās apakšgrupu turnīrā, Zviedrijai tiekot pie smagas uzvaras ar 4:3 pēcspēles metienos, lai gan Čehija mača gaitā bija vadībā pat ar 3:1.

Sestdien pusfinālos Zviedrija ar 1:3 atzina Krievijas pārākumu, kas komandai bija pirmais zaudējums pamatlaikā visā turnīrā, bet čehi ar 0:3 kapitulēja Somijai.

Zviedrija pagājušajā gadā izcīnīja zelta medaļas, bet Čehija ierindojās vien 7.vietā.

Vēlāk plkst. 21 finālā zeltu sadalīs Krievija un Somija.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230