17.05.2013. 20:37

Starptautiskā hokeja federācija paziņojusi, ka Zviedrijas izlases aizsargam Aleksandram Edleram, kurš vakar ceturtdaļfināla mača laikā savainoja kanādiešu kapteini Ēriku Stālu, diskvalifikācijas dēļ turnīrs ir beidzies.

Vakar par pēdējo 2013. gada pasaules čempionāta pusfinālisti kļuva mājiniece Zviedrija, kas guva divus vārtus vairākumā un ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Kanādu. Turklāt spēle jau 16. minūtē beidzās ziemeļamerikāņu kapteinim Ērikam Stālam - viņu sāncenšu zonā savainoja Zviedrijas valstsvienības aizsargs Aleksandrs Edlers, nopelnot noraidījumu līdz mača beigām (5+20 soda minūtes).

Šodien Starptautiskā hokeja federācija pēc Edlera, mediķu un tiesnešu uzklausīšanas un video atkārtojumu apskates lēmusi, ka 27 gadus vecajam Vankūveras "Canucks" hokejistam turnīrs ir beidzies - viņam diskvalifikācijas dēļ nāksies izlaist gan pusfinālu, gan finālu vai spēli par 3. vietu. Nacionālajā hokeja līgā viņš šosezon 45 regulārās sezonas spēlēs nopelnīja tikai 37 soda minūtes.

Tikmēr Stāls jau devies uz Karolīnas "Hurricanes", lai komandas ārsti varētu veikt padziļinātu apskati. Šobrīd nav zināms, cik ilgi "Hurricanes" kapteinim nāksies iztikt bez hokeja.

Vēl jāpiebilst, ka Edlera diskvalifikācija var tikt pagarināta, jo čempionāta komitejai nav tiesību lemt par citām starptautiskajām sacensībām. Par to lems IIHF Disciplinārā komiteja.