22.09.2016. 01:04
Ziemeļamerikas U23 izlase ar iespaidīgu spēles sākumu, Šeina Gostisbēra trim rezultatīvām piespēlēm un Neitana Makinona vārtiem papildlaikā ar 4:3 pieveica Zviedriju. Taču šis zaudējums izdevīgāks bija Zviedrijai, kas garantējusi pirmo vietu grupā, kamēr U23 talantu izlase Pasaules kausa pusfinālā tiks tikai tad, ja Krievija rīt zaudēs Somijai.

Ziemeļamerikas U23 izlase grupu turnīra pēdējo spēli iesāka trauksmaini – jau pirmajās divās minūtēs tika panākts 2:0, turklāt Džonijs Gudro netrāpīja soda metienu. Ar vārtu guvumiem izcēlās Ostons Mejūzs un Vensāns Tročeks, turklāt Metjūzs gandrīz sasniedza jaunu Pasaules kausa rekordu. Vārtu guvums mača 30. sekundē bija trešais ātrākais PK vēsturē, kamēr rekords šajā ziņā ir vārtu guvums 26. spēles sekundē.

Filipa Fošberja pēkšņi izdarītais metiens ātrajā uzbrukumā ļāva Zviedrijai nedaudz atgūties. Ne pārāk veiksmīgi šajā situācija nospēlēja talantu izlases vārtsargs Džons Gibsons, kurš aizstāja traumu guvušo Metu Mareju. Jaunie ziemeļamerikāņi gan turpināja uzbrukt daudz bīstamāk – pa vārtu pārliktni trāpīja Konors Makdeivids, kamēr par nerealizēto bullīti ļoti skaisti reabilitējās Gudro, izgājienā viens pret vienu aizsūtot zviedru vārtsargu Henriku Lundkvistu uz vienu pusi, bet ripu uzreiz iemetot otrā vārtu pusē.

Zviedrija vēlreiz samazināja deficītu, kad vēlreiz nepārliecinoši nospēlēja Gibsons. Viņš atvairīja pirmo metienu, bet novēloti pārvietojās vārtsarga laukumā, un Niklass Bekstrems varēja raidīt ripu pilnīgi tukšajā vārtu stūrī. Ziemeļamerikas izlases ofensīvu mazināja arī trīs noraidījumi pēc kārtas pirmajā periodā.

Otrajā periodā vārtu birums bija apsīcis, kas gan vairāk bija vārtsargu prasmes, nevis uzbrucēju cītības trūkuma dēļ. Teicami spēlēja Lundkvists, kurš iespaidīgā veidā atvairīja Makdeivida metienu un pēc tam visa perioda gaitā apturēja jauno ziemeļamerikāņu uzbrukumus, kuros kopā tika izdarīts 21 (!) metiens pa vārtiem.

Pēc diviem ļoti ātrā tempā aizvadītiem periodiem Ziemeļamerikas izlase pamazām samazināja apgriezienus, bet nepārliecinoši sākušais Gibsons arvien biežāk izcēlās ar ar Zviedrijas uzbrukumu apturēšanu. Taču 47. minūtē viņš tomēr tika pārspēts, kad pēc veiksmīga rikošeta ripu vārtos nogādāja Patriks Berjlunds, panākot neizšķirtu 3:3.

Piecas minūtes pirms beigām diskutablu noraidījumu saņēma Makdeivids, kurš aktīvi metās cīņā par ripu aiz pretinieku vārtiem un atstāja ZA U23 izlasi mazākumā. Zviedri vairākumu neizmantoja, taču arī ziemeļamerikāņiem vairs daudz laika nepalika izraut vajadzīgo uzvaru pamatlaikā.

Līdz ar pamatlaika beigšanos 3:3 Zviedrija bija nokārtojusi uzvaru grupā, bet Somija zaudējusi izredzes uz pusfinālu. Savukārt papildlaikā pēc Gibsona atvairītā Daniela Sedīna izgājiena viens pret vienu Neitans Makinons skaisti apspēlēja Lundkvistu un izrāva Ziemeļamerikas izlasei uzvaru 4:3.

U23 talantu izlasei šī bija otrā uzvara turnīrā, taču vietu pusfinālā viņi iegūs tikai tādā gadījumā, ka Somija rītvakar 22:00 paredzētajā spēlē pieveiks Krieviju, vienalga pamatlaikā, papildlaikā vai bullīšos. Savukārt uzvaras gadījumā Krievija panāks U23 izlasi punktu ziņā un apsteigs labākas savstarpējās spēles dēļ.

Jāatgādina, ka no A grupas pusfinālā jau tikušas Kanādas un Eiropas izlases.

Vārti: 0:30 Metjūzs (Rīlijs, Makdeivids) 0:1, 1:35 Tročeks (Gostisbērs, Aikels) 0:2, 8:24 Fošberjs (Hornkvists, Bekstrems) 1:2, 13:57 Gudro (Gostisbērs) 1:3, 16:28 Bekstrems (Fošberjs, Kārlsons) 2:3, 46:50 Berjlunds (Kārlsons, Sēderberjs) 3:3, 64:11 Makinons (Gudro, Gostisbērs) 3:4Metieni: 38:49Soda minūtes: 8:10Vārtsargi: Henriks Lundkvists – Džons Gibsons