09.12.2017. 22:24

Zviedrijas izlase Bratislavā notikušajās sacensībās finālā bija labāka ar rezultātu 6:5 (2:1, 2:1, 1:3, 0:0, 1:0).

Zviedrijas izlase čempionātā demonstrēja lielisku sniegumu un arī finālā spēles vidū bija vadībā ar 4:1. Tiesa, nākamos trīs vārtus guva somietes un 51.minūtē Vēra Kaupi panāca 4:4.

Kaut divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Zviedrija realizēja vairākumu un atguva vadību, Somija nomainīja vārtsardzi pret sesto spēlētāju un Kaupi trešie vārti mačā panāca 5:5.

Turpinājumā vairs rezultāts nemainījās ne pamatlaikā, ne arī desmit papildlaika minūtēs, līdz ar to uzvarētāju noskaidroja pēcspēles metienos, kur Zviedrija bija labāka ar 2:1, kaut sākotnēji vadībā izvirzījās somietes.

Zīmīgi, ka arī iepriekšējā čempionātā pirms diviem gadiem Zviedrija bija labāka vien pēcspēles metienos. Zviedrija par pasaules čempioni kļuvusi jau sesto turnīru pēc kārtas un astoto reizi kopumā. Tikmēr Somijai ar sudrabu jāsamierinās ceturto pasaules čempionātu pēc kārtas. Par pasaules čempionēm somietes kļuvušas 1999. un 2001.gadā.

Tikmēr bronzu sestdien otro reizi pēc kārtas ieguva Šveice, kas mačā par trešo vietu ar 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) pārspēja Čehiju, visus trīs vārtus iemetot Korīnai Rutimanai.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase spēlē par piekto vietu ar 4:6 (0:2, 1:0, 3:4) piekāpās sacensību saimniecei Slovākijai.

Latvijas sieviešu florbola izlase jau 11.reizi 11 pasaules čempionātos sasniedza labāko astotnieku, bet pirmajā četriniekā tai līdz šim izdevies iekļūt tikai reizi, kad 2007.gadā gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts.

Iepriekšējos divos turnīros un arī 2005.gadā Latvijas izlase izcīnīja piekto vietu.