02.12.2017. 00:37

B apakšgrupas pirmajā mačā laukumā devās ne vien mača, bet arī visa turnīra galvenās favorītes zviedrietes, lai sacenstos ar Vācijas valstsvienību. Jau pirmajā minūtē viena no visu laiku labākajām florbolistēm Anna Vijka ar precīzu metienu atklāja cīņas rezultātu. Piektajā minūtē bumbiņu savos vārtos raidīja vācietes, bet trīs minūtes vēlāk Alise Grandteda pārsvaru palielināja līdz 3:0. Devītajā minūtē Sofija Joelsona guva ceturtos vārtus un turpinājumā skandināvietes izbaudīja spēli, drīz vien gūstot vēl divus vārtus. Pēc pirmās trešdaļas favorītes bija iekrājušas jau 8:0 vadību un arī uzreiz pēc pārtraukuma atsāka vārtu medības, gūstot devītos vārtus. Vācietes gan nevēlējās palikt sausā un Randi Klērbauma vienus vārtus atspēlēja. Uzreiz pēc tam ar vienu pieskārienu bumbiņu vārtos raidīja Isabela Kranca, panākot 10:1. Turpinājumā uz Moa Čopas vārtu guvuma atbildēja arī ācietes, starpību sadeldējot līdz 2:11. Līdz perioda beigām pārsvars tika palielināts līdz 14:2, bet pēdējā trešdaļā tika gūti vēl deviņi vārti, kas nodrošināja ļoti pārliecinošu 23:2 (8:0, 6:2, 9:0) uzvaru.

Laukuma saimnieces slovākietes turnīra ievadā sacenšas ar nomināli vājākajām pretiniecēm, jo spēlē C apakšgrupā, kurā spēlē otrā ešelona komandas. Turnīra ievadā mājiniecēm pretim stājās Singapūras izlase. Daudzo līdzjutēju atbalstītas, slovākietes sāka ar lielu enerģiju, tiesa, neviena no daudzajām vārtu gūšanas iespējām tā arī netika pārvērstas vārtu guvumā. Turklāt laukuma saimnieku atbalstītāji tika šokēti, kad Singapūras izlase 12.minūtē pirmās guva vārtus, izvirzoties vadībā. Tomēr aziātes pārtraukumā nedevās ar pārsteidzošu vadību, jo līdz pārtraukumam mājiniecēm vārtus guva Katarina Klapitova un Andrea Sidlova. Otrās trešdaļas ievadā slovākietes īsā laika sprīdī guva trīs vārtus, bet neilgi pirms pārtraukuma Paulina Hudakova pārsvaru palielināja līdz 6:1. Pēdējās trešdaļas ievadā vārtus guva arī komandas kapteine Lūsija Kosturjakova, bet Hudakova 44.minūtē raidīja vārtos vārtsardzes atsisto bumbiņu, panākot 8:1. Līdz spēles beigām Slovākijas izlase vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, izcīnot uzvaru mačā ar 12:2 (2:1, 4:0, 6:1).

Dienas noslēdzošajā mačā C apakšgrupā savu debijas spēli pasaules čempionātu finālturnīros aizvadīja Igaunija, sacenšoties ar Austrāliju. Trešajā spēles minūtē igaunietes vadībā izvirzīja Edīte Parnika, taču ķenguru zemes spēlētājas nepadevās, gūstot divus vārtus un pārņemot vadību. Līdz pārtraukumam gan notika vēl viena vadības maiņa, pateicoties eiropiešu četriem vārtu guvumiem, kas deva 5:2 pārsvaru pēc 20 nospēlētām minūtēm. Otrajā periodā igaunietes turpināja kontrolēt notikumu gaitu laukumā, pārsvarā uzturoties pretinieču laukuma zonā. Tomēr pārāk daudz prieka igaunietēm nebija, jo trešdaļā tika gūti vien divi vārti, vienreiz austrālietēm raidot bumbiņu savos vārtos. Reizi izcēlās arī austrālietes, līdz ar to pēc diviem periodiem 7:3. Trešajā trešdaļā Igaunijas izlase sāncensēm sākotnēji nedeva nekādus variantus uz izglābšanos, ar trim precīziem metieniem pārsvaru palielinot līdz 10:3 un vien spēles izskaņā Austrālijai vienus vārtus izdevās atspēlēt. Igaunijas izlase savā debijas spēlē svinējusi 10;4 (5:2, 2:1, 3:1) uzvaru, tādējādi paverot labas izredzes iekļūt starp pasaules 12 labākajām nācijām.

Turnīra ievadā laukumā devās D apakšgrupas vienas no favorītēm Dānija, lai sacenstos ar šāda līmeņa debitantēm no Taizemes. Lai gan mača ievadā, labas vārtu gūšanas iespējas bija arī aziātēm, ceturtajā minūtē viena no neapšaubāmajām Dānijas izlases līderēm Sesīlija di Nardo guva pirmos vārtus čempionātā. Nākamos vārtus eiropietes guva vien mača 16.minūtē. Savukārt uzreiz pēc pārtraukuma aziātes vienus vārtus atspēlēja, kad atsisto bumbiņu vārtos raidīja Tikhaporna Sakunpitaka. Pārsvaru atjaunot eiropietēm izdevās vien 34.minūtē, kad otros vārtus mačā guva Nanna Sorensena. Divas minūtes vēlāk eiropietes guva arī ceturtos vārtus. Par uzvaru drošas dānietes varēja kļūt trešās trešdaļas ievadā, kad savus otros vārtus spēlē guva di Nardo, vēlāk Lina Voldbija pārsvaru palielināja līdz 6:1 un vienīgi tad Taizemes izlasei izdevās vienus vārtus atgūt. Mača izskaņā Dānijas izlase guva vēl vairākus vārtus, skanot spēles beigu sirēnai, varot līksmot par 10:2 (2:1, 2:0, 6:1) uzvaru un pirmajiem punktiem turnīra tabulā.

Aizraujošāka izvērtās otra cīņa šajā apakšgrupā, kurā sacentās Japāna un ASV. Reitingā augstāk atradās aziātes, kuras arī aktīvāk sāka šo cīņu, izveidojot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Pirmos vārtus mačā gan guva amerikānietes, kad precīzi meta Tifānija Gerbere. Tomēr sestajā minūtē līdzsvaru spēja panākt Jui Goto. Turpinājumā abām izlasēm bija iespēja gūt vārtus, bet 14.minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Marija Hagstroma, bet neilgi pirms pārtraukuma Kristīne Lindberga ASV izlases pārsvaru palielināja līdz 3:1. Otrajā trešdaļā īsā laika posmā japānietes ieguva tiesības divas reizes spēlēt skaitliskajā vairākumā, regulāri apdraudot vārtus,taču ilgstoši nespējot tikt pie precīza metiena. Tomēr vienā no epizodēm Jui Takahaši spēja rezultātu sadeldēt līdz minimumam. Mišela Linharta gan drīz vien atjaunoja komfortablāku 4:2 pārsvaru amerikānietēm. Trešajā trešdaļā japānietes vispirms ar soda metienu rezultātu sadeldēja līdz minimumam un vēl vieni ātri vārti ļāva rezultātu izlīdzināt. Tomēr ASV izlase prata rast spēkus, lai ar vēl diviem metieniem tomēr svinētu 6:4 (3:1, 1:1, 2:2) uzvaru, tādējādi sperot platu soli tikšanai kvalifikācijas kārtā.

Kā zināms vēl vienā spēlē Latvijas izlase sāka ar trim ātriem vārtu guvumiem pret Čehijas izlasi, taču turpinājums nebija tik sekmīgs un spēli nācās zaudēt ar 3:8 (3:4, 0:2, 0:2).

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa