04.01.2014. 18:28
Zviedrijas U20 hokeja valstsvienība pasaules čempionāta pusfinālā ar 2:1 pārspēja Krievijas vienaudžus, tādējādi nodrošinot vietu finālā. Zviedrija pārspēja Krieviju otro reizi šajā turnīrā, pie tam otro gadu pēc kārtas pusfināla stadijā krievi piekāpjas tieši šai Skandināvijas valstij.

Spēli nedaudz labāk iesāka Krievijas jaunie hokejisti, kuriem ātri radās iespēja arī uzspēlēt vairākumā, tomēr pamazām atguvās arī zviedri, dažas reizas pamanoties noķer krievus uz maiņu. Pirmā perioda izskaņā krievi šķietami dominēja, tomēr noraidījumi pēdējās minūtēs komandu iegāza – zviedri veikli saspēlējās pa Krievijas aizsardzības zonu, un izlases rezultatīvākais spēlētājs Filips Forsbergs ar metienu virs Andreja Vasiļevska kājas atklāja mača rezultātu.

Otrajā periodā mača gaita izlīdzinājās, pirmajām patiešām bīstamām epizodēm spējot radīt arī krievu uzbrukumam. Zviedrijas aizsardzība spēlēja pietiekami droši, lai Oskars Dansks paliktu sausā arī pēc 40 minūtēm, bet pašā perioda izskaņā četras soda minūtes nopelnīja Eliass Lindholms, solot interesantu trešās trešdaļas startu.

Trešā perioda sākumā zviedri paveica teju neiespējamo, ne tikai izturot nepilnu četru minūšu mazākumu, bet arī praktiski neļaujot krieviem Zviedrijas aizsardzības zonā. Emocionālā pacēluma vilnis pēc mazākuma izturēšanas nesa zviedrus uz priekšu un pēc kārtējās Krievijas kļūdas aizsardzībā pārvērtās par vārtu guvumu - izgājienu viens pret vienu realizēja Oskars Sundkvists.

Tomēr tie vēl nebija mača pēdējie notikumi. Nepilnu divu minūšu laikā Krievija atguva cerību, kad Damirs Žafjarovs no asa leņķa pārspēja Dansku – ripa izslīdēja vārtsargam caur padusi un nokļuva vārtos. Šāda ripa šķietami šokēja zviedrus, kas piespiedās saviem vārtiem, kamēr krievi pārņēma spēles kontroli savās rokās.

Ripa vārtos gan negāja, un spēles beigās, kad palika arvien mazāk laika, Krievijas izlasei neko ievērības cienīgu arī neizdevās izveidot. Pēc finālsvilpes daļa hokejistu paspēja vēl izplūkties, tomēr rezultātu tas nemainīja – 2:1 Zviedrijas labā. Gan fināls, gan bronzas medaļu spēle notiks rīt (attiecīgi plkst.20:00 un 16:00). Zviedrijas un Krievijas pretinieki tiks noskaidroti Kanādas un Somijas duelī šovakar.

Zviedrija – Krievija 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)Vārti: 19:11 Forsbergs (Lindholms, vair.) 1:0, 44:55 Sundkvists (Arnesons, Karlsons) 2:0, 46:37 Žafjarovs (Barabanovs) 2:1.Metieni: 21:27.Soda minūtes: 14:10.Vārtsargi: Oskars Dansks – Andrejs Vasiļevskis (58:50 – tukši vārti).

Izmantotie resursi:Frontpage - 2014 IIHF World Junior Championship...