30.12.2017. 23:35

Kā jau paredzams, tad mača favorītei Zviedrijai piederēja pārsvars jau no pirmā perioda. Šveicieši sestās minūtes ievadā nopelnīja pirmo noraidījumu, par to tiekot sodīti jau pēc 20 sekundēm, kad precīzs metiens padevās Liasam Andersonam - 1:0.

Sākotnēji zviedru iegūtie vadības groži nenoturējās pārāk ilgi, jo jau pēc nepilnām piecām minūtēm izlīdzinājumu (1:1) Šveicei panāca Nikolass Millers. Zviedrija savu teritoriālo pārsvaru gūtajos vārtos pirmajā trešdaļā pārvērst vairs nespēja, rezultātam uz tablo saglabājoties 1:1.

Pēc pārtraukuma savu otro noraidījumu šīsdienas duelī nopelnīja Šveice, tomēr šoreiz zviedri vairākumā neko dižu neiespēja. Zviedrija gan turpināja piekopt agresīvu spēli pretinieku zonā, kas agri vai vēlu, bet atmaksājās. 27. minūtes ievadā saspēlē savā laukuma pusē rupji kļūdījās šveicieši, vienam pret vienu vārtsargu nonākot Liamam Andersonam. Zviedrs aukstasinīgi raidīja ripu starp vārtsarga Mateo Rica kājsargiem, panākot 2:1.

Perioda vidusdaļā pirmoreiz noteikumus pārkāpa arī Zviedrija, dodot Šveicei iespēju ātri atspēlēties. Taču šveicieši šo dāvanu izgāza - zviedrs Aksels Junsons Fjolbijs uz savas zilās līnijas atņēma ripu šveiciešu aizsargiem un izgājienā apspēlēja arī vārtsargu, raidot ripu tieši zem vārtu pārliktņa - 3:1.

Otrās trešdaļas noslēgumā Šveices komandas virzienā pavīdēja cerību stariņš, kad pēc aktīvas cīņas pie ripas labā metiena pozīcijā netraucēts nokļuva Marko Miranda, kurš ar metienu tālajā devītniekā samazināja deficītu uz rezultāta tablo līdz -1 (2:3).

Ja intriga bija saglabājusies pirmajos divos periodos, tad trešajā tā tika sadauzīta sīkos gabalos. Ceturtos vārtus Šveice iemeta pati sev, kad šveiciešu aizsargs savu vārtu priekšā centās nepieļaut ripas nokļūšanu līdz zviedru uzbrucējam (4:2). Jebkādi jautājumi par šīsdienas cīņas uzvarētāju tika noņemti 51. minūtē, kad ātrajā pretuzbrukumā lielisku ātrumu un tehniku parādīja zviedrs Tims Sederlunds - 5:2.

Zviedrija neapstājās un turpināja demoralizēt Šveices izlases aizsardzību, kad jau nākamajā minūtē pēc kārtējās Šveices hokejistu nesaprašanās Fabians Zeterlunds panāca 6:2. Pēdējo naglu Šveices zārkā ar fantastisku "caurgājienu" iedzina Eliass Petersons (7:2), kuram (tāpat kā Liamam Andersonam) šovakar divi vārtu guvumi.

Pēdējā spēļu kārtā Zviedrijai cīņā pret Krieviju pietiks arī ar punktu, lai sev B apakšgrupā nodrošinātu pirmo pozīciju.

Vārti: 5:25 Andersons (Nīlanders, Petersons, vair.) 1:0, 10:13 Millers 1:1, 26:07 Andersons 2:1, 33:27 Junsons Fjalbijs (maz.) 3:1, 39:14 Miranda (vair.) 3:2, 44:55 Petersons 4:2, 50:01 Sederlunds (Dālins, Brenstroms) 5:2, 51:43 Zeterlunds 6:2, 52:17 Petersons (Andersons, Dālins) 7:2.Metieni: 42:22Soda minūtes: 6:8

Izmantotie resursi:WM20 - WM20 - International Ice Hockey...