06.01.2016. 16:49
Valsts vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks trešdien kļuva par pirmo neatkarīgās Latvijas sportistu, kurš spējis kvalificēties Pasaules kausa otrajam braucienam, izcīnot 26.vietu Itālijā notikušajās slaloma sacensībās.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pirmajā braucienā Zvejnieks uzrādīja 27.rezultātu, par 1,89 sekundēm atpaliekot no līdera krieva Aleksandra Horošilova. Pēc pirmās kontrolatzīmes Zvejnieks bija 20.vietā, pēc otrās atkāpās uz 32.pozīciju, bet nākamajās divās kāpa augstāk un atguva vietu pirmajā trīsdesmitniekā, kvalificējoties otrajam braucienam.

Kopā pirmajā braucienā uz starta stājās 75 sportisti, bet Zvejnieks startēja vien ar 58.numuru, kad sniega kvalitāte bija kritusies.

Otrajā braucienā Zvejnieks brauca piesardzīgi un viņu apsteidza visi trīs startējušie sportisti, kas pirmajā trasē bija lēnāki, tomēr tika apdzīts viens no vēlāk startējušajiem kalnu slēpotājiem, savukārt vēl trīs izstājās, kas summā latvietim deva 26.pozīciju. Arī otrajā braucienā Zvejnieks uzrādīja tieši 26.rezultātu.

Tāpat Zvejnieks pirmoreiz karjerā tika pie Pasaules kausa ieskaites punktiem. Tiesa, viņš nav pirmais latvietis, kurš to paveicis, jo savulaik PSRS sastāvā Ulla Lodziņa vairākas reizes bija piecpadsmitniekā un reizi pat spēja finišēt ceturtā, kā arī tikt pie medaļas pasaules junioru čempionātā.

Tāpat Roberts Rode 2012.gada februārī Pasaules kausa posmā Sočos superkombinācijā (nobrauciens+slaloms) ieņēma 29.vietu, bet, tā kā no uzvarētāja laika ziņā atpalika virs noteiktā limita, pie kopvērtējuma ieskaites punktiem netika.

Latvijas sportisti bijuši trīsdesmitniekā arī olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, kur ir ierobežots dalībnieku skaits no vienas valsts, piemēram, Ivars Ciaguns Soltleiksitijas Olimpiādē guva 25.vietu, bet 2014.gadā Sočos Mārtiņš Onskulis ierindojās 27.pozīcijā.

"Šī diena ir vislabākā diena manā dzīvē, jo šodien pirmo reizi karjerā ieguvu Pasaules kausa punktus slalomā un finišēju 26.vietā," savā Facebook profilā ierakstījis Zvejnieks. "Vēl nespēju noticēt šīs dienas iznākumam un tam, ka smagais vairāku gadu darbs ir atmaksājies. Mans sapnis ir piepildījies, un gribu pateikties visiem atbalstītājiem, galvenokārt ģimenei."

Aizvadītajās sacensībās uzvaru svinēja iepriekšējo četru sezonu Pasaules kausa ieguvējs Marsels Hiršers, kurš divu braucienu summā Zvejnieku apsteidza par 3,78 sekundēm.

Otro vietu guva talantīgais Norvēģijas kalnu slēpotājs Henriks Kristofešens, kurš Hiršeram zaudēja 0,21 sekundi, bet Horošilovs pēc otrā brauciena atkrita uz pirmā trijnieka noslēgumu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdera godu pārņēmis Hiršers, kuram ir 721 punkts, tikmēr 636 punktus iekrājis Aksels Lunns Svindāls no Norvēģijas. Savukārt trešais ar 471 punktu ir Kristofešens. Tikmēr Zvejnieks, pateicoties šim posmam, iekrājis piecus punktus, kas viņam dod dalītu 120.pozīciju.

Savukārt slaloma disciplīnā līderis ar 280 punktiem ir Kristofešens, kamēr Zvejnieks atrodams 41.vietā starp 42 ieskaites punktus guvušajiem kalnu slēpotājiem.

Sākotnēji šim Pasaules kausa posmam slalomā vajadzēja notikt Zagrebā, taču sniega trūkuma dēļ sacensības tika pārceltas uz Itāliju.

Pēdējās nedēļas Zvejnieks aizvadījis ļoti sekmīgi un neilgi pirms Ziemassvētkiem Eiropas kausa sacensībās slalomā pamanījās izcīnīt desmito vietu.

Zvejnieks Pasaules kausa sacensībās piedalījās trešo reizi šosezon - 13.decembrī latvietis slaloma sacensībās Francijā pirmajā braucienā ieņēma 39.vietu, bet 22.decembrī nesasniedza finišu.

Kā ziņots, otrdien Pasaules kausa slaloma sacensībās dāmām latviete Lelde Gasūna nespēja apsteigt nevienu konkurenti un pirmajā braucienā palika 48.vietā.

(ziņa papildināta ar 6.-8., 11. un 12.rindkopu) FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties