26.01.2015. 03:46
Zemgus Girgensons šonakt aizvadītajā NHL Zvaigžņu spēlē neglāba savu komandu no zaudējuma 12:17 (rezultatīvākā spēle "All-Star" vēsturē), turklāt bija viens no trim laukuma spēlētājiem, kuriem neizdevās gūt nevienu punktu. Par spēles MVP tika atzīts Raiens Džohansens, kurš zaudētāju sastāvā guva četrus punktus (2+2).

Bufalo „Sabres” jaunais hokejists Zemgus Girgensons NHl Zvaigžņu spēlē piedalījās pirmoreiz un pārstāvēja Folinjo komandu, kura spēkojās meistarībā ar Teivza komandu. Abi kapteiņi – Niks Folinjo un Džonatans Teivzs – savas komandas dalībniekus bija izraudzījušies aizvakar īpašā draftā, un pēc vakar aizvadītajām hokeja prasmju pārbaudēm šonakt noskaidroja labāko hokeja spēlē.

Zvaigžņu spēle iesākās visai mierīgi, un spēlētāji no sākuma nedaudz centās aprast ar gaisotni. Kā nekā, 20 no šīs spēles dalībniekiem bija debitanti šajā pasākumā. Rezultātu atklāja Čehijas uzbrucējs Radims Vrbata, ar izgājienu viens pret viens izvirzot vadībā Folinjo komandu, bet turpinājumā abas komandas draudzīgi apmainījās ar vārtu guvumiem, un periods noslēdzās ar neizšķirtu 4:4.

Jāpiemin, ka Girgensons pirmajā periodā piedalījās izgājienā trīs pret vārtsargu, taču iecerētā skaistā sadarbība ar Raienu Ņūdžentu-Hopkinsu neizdevās. Rezultāts savukārt turpināja attīstīties līdzvērtīgi, līdz otrā perioda vidū četrus vārtus pēc kārtas guva Teivza komanda. Kapteinis Folinjo gan drīz vienus vārtus atspēlēja, taču Džons Tavaress 40. minūtē nokārtoja sev „hat-trick” un Teivza komanda bija vadībā 11:8.

Tavaress drīz guva arī savus ceturtos vārtus, atkārtojot Zvaigžņu spēles rekordu (vēl neviens nav guvis piecus vārtus spēlē), bet „hat-trick” arī viņa komandas biedram Jakubam Vorāčekam, kurš ar sešiem punktiem šodien bija rezultatīvākais hokejists. Pieci punkti Teivzam un Beržeronam, bet Folinjo komandā ar 2+2 rezultatīvākais bija Raiens Džohansens., kurš arī tika atzīts par mača MVP.

Diemžēl Girgensons savā pirmajā Zvaigžņu spēlē ar rezultativitātes punktiem neizcēlās (tāds pats liktenis vēl tikai Anže Kopitaram un Filam Keselam), taču nospēlētajās 13:09 minūtēs izdarīja trīs metienus pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens.

Spēles izskaņā Teivza komanda savu pārsvaru noturēja visai pārliecinoši, uzvarot ar 17:12.Aizsardzībai šajā spēlē ne tuvu netika veltīta galvenā uzmanība, un tas palīdzējis uzstādīt jaunu rezultativitātes rekordu, iepriekšējo (2001. gadā rezultāts bija 14:12) pārspējot par trim vārtiem. Šajā mačā netika noraidīts neviens spēlētājs, un statistikā nav fiksēts neviens spēka paņēmiens.