04.02.2015. 09:01
Divkārtējais olimpiskais čempions Aleksandrs Zubkovs vēlas kļūst par Krievijas bobsleja izlases galveno treneri, informē vietējie mediji.Kā pastāstījis Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko, pašlaik Zubkovs jau pilda zināmus pienākumus...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā pastāstījis Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko, pašlaik Zubkovs jau pilda zināmus pienākumus bobsleja izlasē, tomēr viņa plānos ir komandas galvenā vai vismaz vecākā trenera vieta.

Iepriekš Zubkovs atteicies uzņemties Krievijas bobsleja junioru izlases vadību.

"Uzmanīgi pētām un vērtējam to, kas pašlaik notiek. Vēlamies palīdzēt mūsu sportistiem pāraugt jaunā kvalitātē un kļūt par labiem treneriem," izteicies Mutko.

Krievijas izlases galvenais treneris pašlaik ir kādreizējais kanādiešu pilots Pjērs Lidērs. Pats Zubkovs agrāk paudis, ka komanda jāvada vietējam speciālistam.

Pašlaik 40 gadus vecais Zubkovs pērnajā oktobrī paziņoja par savas sportista karjeras beigām. Zubkovs par divkārtējo olimpisko čempionu kļuva pērn, kad Krievijas kūrortā Sočos uzvarēja divnieku un četrinieku sacensībās. Tāpat viņš atklāšanas ceremonijā nesa savas valsts karogu.

Bez diviem zeltiem Soču olimpiskajās spēlēs Zubkovs savā karjerā ticis arī pie sudraba 2006.gada Turīnas Olimpiādes četrinieku sacensībās, kā arī pie bronzas Vankūveras olimpisko spēļu četrinieku sacensībās. Tāpat 2011.gadā Zubkovs kļuva par pasaules čempionu divnieku konkurencē.

Zīmīgi, ka pēc 2010.gada Olimpiādes Vankūverā Zubkovs jau paziņoja par karjeras noslēgumu. Tiesa, nepagāja ilgs laiks un krievs nolēma atgriezties sacensību apritē.

Kā zināms, ar Krievijas sieviešu bobsleja izlasi strādā kādreizējais latviešu pilots Jānis Miņins.Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties