20.07.2016. 16:34
Olimpiskais čempions bobslejā Aleksandrs Zubkovs noliedz dopinga lietošanu 2014.gada Soču Olimpiādē un paudis gatavību atkārtotajām pārbaudēm, bijušais sportists norādījis aģentūrai TASS.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) veiks atkārtotu pārbaudi visu Krievijas sportistu dopinga analīzēm, kas tika ņemtas Soču olimpiskajās spēlēs. Jau iepriekš starp potenciālajiem dopinga lietotājiem tika minēti olimpiskie čempioni Zubkovs un skeletonists Aleksandrs Tretjakovs. Viņu pieķeršanas gadījumā zelta medaļas pienāktos Latvijas bobsleja četrinieku ekipāžai ar pilotu Oskaru Melbārdi priekšgalā un skeletonistam Martinam Dukuram. Šim mērķim, kā arī pilnīgai Krievijas delegācijas personāla izmeklēšanai ir izveidota īpaša Disciplinārā komisija.

"Es kārtējo reizi atkārtoju, ka Olimpiādē un arī pēc tās mēs nelietojām dopingu. Esam gatavi atkārtotai dopinga analīžu pārbaudei," uzsvēris Zubkovs, kurš Soču olimpiskajās spēlēs ieguva zelta medaļas divnieku un četrinieku bobsleja sacensībās.

Zubkovs jūnijā tika apstiprināts Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidenta amatā. Bobslejista karjeras laikā 2011.gadā viņš kļuva par pasaules čempionu divniekos, bet četras reizes Zubkovam izdevies iegūt Eiropas čempiona godu, kā arī sešreiz triumfēt Pasaules kausā.

LETA jau ziņoja, ka SOK izpildkomiteja otrdien aizvadīja ārkārtas telekonferenci, kurā sprieda par pirmdien publicēto Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojumu, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.

WADA pirmdien aicināja apturēt pilnīgi visu Krievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās. SOK izpildkomiteja šīs nedēļas beigās lems par Krievijas sportistu iespējamu nepielaišanu startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas tiks atklātas 5.augustā.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties