29.11.2017. 14:52

"Mūsu noklausīšanās notika pēc slēpotājiem. Nekas mūs nepārsteidza, jo gatavojāmies tādam lēmumam. Bija redzams, ka tie jau bija pieņemti, sagatavoti pēc plāna. Mūsu argumentus neviens neņēma vērā. Turpinājumā dosimies uz Sporta arbitrāžas tiesu," trešdien Maskavā notikušajā preses konferencē teica Zubkovs.

"SOK pieņemtais lēmums nekādā veidā nav sabojājis atmiņas par Soču olimpiskajām spēlēm. Karjeras laikā nevienu reizi neesmu apsūdzēts par dopinga lietošanu. Uz olimpiskajām spēlēm ierados kā titulēts sportists – manā krājumā nebija tikai olimpiskā čempiona titula. Ne Krievijā, ne Vācijā pret mani netika vērsti nekādi jautājumi par aizliegto preparātu lietošanu," sacīja Krievijas Bobsleja federācijas prezidents Zubkovs, kurš pēc Sočiem beidza karjeru.

"Lēmums atņemt nopelnīto – tas ir pilnīgs absurds. Mana medaļa stāv mājās. Kamēr nebūs pierādījumu, ne es, ne citi neatdos medaļas, kuras ir nopelnītas ar sviedriem un asinīm. Visas manas analīzes ir tīras, taču SOK ķeras pie kaut kādām atliekām. Maklārena ziņojums – ūdens liešana," sacīja Zubkovs.

"Agrāk sports stāvēja augstāk par politiku, bet tagad politika dziļi iesējusies sportā. Domāju, ka SOK pieņems lēmumu par Krievijas nepielaišanu 2018. gada olimpiskajām spēlēm. Tas būs sitiens visai sporta pasaulei, ne tikai Krievijai un mūsu sportistiem. Nevaru iedomāties, kas sekos pēc tam."

Četriniekos Zubkovs par 0,09 sekundēm apsteidza latviešus Oskaru Melbārdi, Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kuri varētu kļūt par olimpiskajiem čempioniem. Savukārt divniekos Zubkova tuvākais sekotājs bija šveicietis Beats Hefti, kurš atpalika 0,66 sekundes. Šodien tika diskvalificēts arī Krievijas otrais pilots Aleksandrs Kasjanovs, tādējādi Melbārdis un Dreiškens varētu tikt pie bronzas divniekos.

Izmantotie resursi:Александр Зубков: "За всю карьеру я никогда не...Александр Зубков: "МОК примет решение, что наша...Александр Зубков: "Ни я, ни другие не вернут...Dagdas novada sporta skola Mičurina 3a, Dagda, Dagdas n., LV-5674
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties