22.05.2014. 20:03
Uzvaru pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfināla mačā ceturtdien izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas hokeja valstsvienība.

• Krievijas izlase uzvar arī Baltkrieviju; zināmi 1/4 fināla pāri 2014. g. 20. maijs
  • Ovečkins gatavs doties laukumā 1/4 fināla spēlē pret Franciju šodien

Aizvadītajā mačā Krievijas komanda ar rezultātu 3:0 apspēlēja Francijas hokejistus, iekļūstot turnīra pusfinālā.

Šajā mačā Krievija katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem, izceļoties Artjomam Aņisimovam, Jevgēņijam Malkinam un Aleksandram Kutuzovam.

Francija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu bija sasniegusi pirmoreiz kopš 1995.gada.

Krievijas pretiniece pusfinālā noskaidrosies vēlāk ceturtdien, kad mājiniece Baltkrievija centīsies uzveikt pasaules čempioni Zviedriju.

Atgādināsim, ka pusfinālā ceturtdien iekļuva arī Čehijas, kas ceturtdaļfinālā ar 4:3 apspēlēja ASV.

Pirms tam A grupā pa 18 punktiem septiņās spēlēs izcīnīja Kanāda un Zviedrija, bet pirmo vietu, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēma kanādieši. Trešo vietu ar 12 punktiem izcīnīja Čehija, bet Francija tika pie 11 punktiem. Kā pirmā aiz ceturtdaļfināla borta grupā palika Slovākija, kas ar desmit punktiem ierindojās piektajā vietā. Sestā ar septiņiem punktiem bija Norvēģija, bet tai divus punktus zaudēja Dānija. Savukārt Itālija čempionātā spēja izcīnīt trīs punktus, kā rezultātā izlase nākamgad spēkosies divīziju zemāk.

Savukārt B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamu 21 punktu septiņās spēlēs ieņēma Krievija, savukārt ASV izlase izcīnīja 14 punktus, kas ļāva ieņemt otro pozīciju. Trešā ar 12 punktiem bija Baltkrievija, bet 11 punkti bija Somijai. Piekto vietu grupā izcīnīja Šveice, kas iekrāja desmit punktus, bet Latvija ar deviņiem palika sestā. Septītā ar pieciem punktiem bija Vācija, bet Kazahstāna sacensības noslēdza ar diviem punktiem, vismaz uz sezonu pametot augstāko divīziju.