06.05.2015. 23:22
Pašreizējie čempioni Krievijas hokejisti, kurus trenē Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, Čehijā notiekošā pasaules čempionāta B apakšgrupas spēlē trešdien ar 5:2 (2:0, 1:1, 0:0) uzvarēja Dānijas valstsvienību.

Pirmos vārtus šajā mačā, realizējot vairākumu, guva Artēmijs Panarins, bet trīs minūtes vēlāk rezultātu dubultoja Sergejs Mozjakins. Turpinājumā komandas vēl divas reizes spēlēja nevienādos sastāvos, taču nevienai izlasei neizdevās mainīt spēles rezultātu.

Otrās trešdaļas devītajā minūtē, dāņi vienus vārtus atguva, kad precīzu metienu uz Krievijas sargātajiem vārtiem raidīja Mortens Grēns. Taču pusotru minūti līdz perioda beigām Dānijas hokejisti nonāca mazākumā, ko izmantoja Krievijas hokejisti, gūstot savus trešos vārtus šajā trešdaļā. Precīzi ripu Dānijas komandas vārtos raidīja Jevgēņijs Dadonovs.

Pēdējā perioda vidū pēc realizēta vairākuma Dānijas izlase atkal pietuvojās Krievijas valstsvienībai, panākot 2:3. Vārtus Dānijas labā guva Tomass Spellings. Taču pēc deviņām minūtēm punktu šim mačam dažu sekunžu laikā pielika Mozjakins un Vladimirs Tarasenko, kuri attiecīgi guva ceturtos un piektos vārtus Krievijas izlasei.

Šīs apakšgrupas galvgalī ar deviņiem punktiem trīs spēlēs atrodas ASV, aiz kuras ar tikpat daudz punktiem četrās spēlēs atrodas Krievija. Ar septiņiem punktiem trešajā vietā ierindojas Slovākija, bet ceturtā ir Baltkrievija. Seši punkti un piektā vieta ir Somijai, bet Dānijai izcīnīts viens punkts. Tikmēr Norvēģija un Slovēnija pagaidām šajā pasaules čempionātā nav izcīnījušas nevienu punktu.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam norisinās Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiekas ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju. Savukārt B apakšgrupā spēlē ASV, Somijas, Krievijas, Norvēģijas, Slovākijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Dānijas hokejisti.

Kā zināms, jau pēc šī gada pasaules čempionāta kļūs zināmas astoņas komandas, kas kvalificēsies Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tā kā Latvija pašlaik pasaules rangā ieņem devīto vietu, lai izvairītos no olimpiskās atlases, nepieciešams meistarsacīkstēs būt četras vietas augstāk par Slovākiju vai piecas vietas virs Šveices.