08.09.2016. 23:09
Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē pirms Pasaules kausa izcīņas ceturtdien Sanktpēterburgā ar rezultātu 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) pārspēja Čehiju.

Tikmēr Somija Helsinkos ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Zviedriju.

Krievijas un Čehijas mačā spēles rezultāts tika atklāts ceturtajā minūtē, kad precīzi meta čehu aizsargs Mihals Kempnijs, taču pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām Artēmijs Panarins panāca izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas sestajā minūtē Vladimirs Tarasenko vēlreiz izvirzīja vadībā krievus, bet trīs minūtes vēlāk Ņikita Kučerovs panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Trešā perioda septītajā minūtē Martins Hanzals vienus vārtus atguva, bet Jevgēņijs Dadonovs pēc divām minūtēm atjaunoja divu vārtu pārsvaru uz rezultāta tablo. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām precīzs bija Tomāšs Plekanecs, bet Krievija nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru ar rezultātu 4:3.

Sestdien abas izlases tiksies atkārtoti, bet pēc nedēļas Krievija aizvadīs pārbaudes maču ar Kanādu, bet Čehija trešdien tiksies ar Ziemeļamerikas jauno hokejistu komandu.

Savukārt Helsinkos notikušajā mačā otrā perioda 15.minūtē spēles rezultātu atklāja Somijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Barkovs, taču pēc nepilnas minūtes Luī Ēriksons panāca neizšķirtu. Trešā perioda vidū «trīs kroņus» vadībā izvirzīja Karls Sēderberjs, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Mikaels Granlunns izlīdzināja spēles rezultātu. Uzvaru somiem atnesa Olli Mētes precīzais metiens 43 sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Sestdien abas valstsvienības spēkosies vēlreiz, trešdien somi tiksies ar ASV, bet zviedri pēc nedēļas duelēsies ar Eiropas komandu.

Pasaules kauss hokejā norisināsies no 17.septembra līdz 1.oktobrim. Turnīrā Toronto tajā startēs astoņas komandas - Kanāda, ASV, Zviedrija, Krievija, Čehija, Somija, Eiropas komanda un Ziemeļamerikas jauno hokejistu izlase. Tās būs sadalītas divās apakšgrupās.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.