06.10.2017. 22:27
Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA piektdien laboja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) uzvaru sērijas rekordu, kamēr latviešu uzbrucēja pārstāvētā Maskavas «Dinamo» komanda savā laukumā cieta zaudējumu.

SKA savu tribīņu priekšā ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) pārspēja Novosibirskas «Sibirj», izcīnot 19.uzvaru pēc kārtas, kas ir jauns KHL rekords.

Līdz ar to iepriekšējās sezonas čempione apsteidza Omskas «Avangard» vienību, kas 2010./11.gada sezonas otrajā pusē no 26.decembra līdz 20.februārim guva 18 uzvaras pēc kārtas.

Otrā perioda sākumā Sergejs Plotņikovs un Dinārs Hafizuļins nepilnu divu minūšu laikā panāca 2:0 SKA labā. Trešā perioda devītajā minūtē somu uzbrucējs Jonass Enlunds vienus vārtus atguva, taču pusotru minūti vēlāk Jevgēņijs Ketovs panāca 3:1 uz rezultāta tablo. Trīs minūtes pirms finālsvilpes zviedrs Sīmons Ēnerunds vēlreiz samazināja SKA pārsvaru līdz vieniem vārtiem un atjaunoja intrigu mačā, taču mājinieki noturēja vadību un svinēja uzvaru.

Tikmēr Maskavas «Dinamo» savā laukumā ar 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) zaudēja Baltkrievijas klubam Minskas «Dinamo», ciešot ceturto neveiksmi pēc kārtas. Abas komandas savā starpā spēkojās arī pirmdien, Maskavas komandai Minskā zaudējot ar 1:5.

Maskaviešus otrā perioda ceturtajā minūtē vadībā izvirzīja kanādietis ar Kazahstānas pasi Dastins Boids, bet četras minūtes vēlāk Jevgēņijs Koviršins panāca izlīdzinājumu. Sešas minūtes pirms finālsvilpes Artjoms Volkovs izvirzīja vadībā Minskas komandu, bet atlikušajā laikā maskavieši neatspēlējās un cieta zaudējumu.

Karsums šajā spēlē laukumā bija 12 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus.

Latvijas hokeja speciālista Arta Ābola trenētā un Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati «Lada» piektdien viesos pret Oskara Bārtuļa Vladivostokas «Admiral» tika pie vienas no retajām uzvarām šajā KHL sezonā.

«Lada», kur treneru kolektīvā strādā arī Latvijas speciālists Viktors Ignatjevs, viesos svinēja panākumu ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Sotnieks traumas dēļ spēlei nebija pieteikts, kamēr «Admiral» kapteinis Bārtulis spēlēja 20 minūtes un 37 sekundes, pa vārtiem nemetot.

«Lada» izcīnīja vien ceturto uzvaru šosezon 19 aizvadītos mačos, piektdien pārtraucot trīs neveiksmju sēriju, bet «Admiral» cieta 13 neveiksmi 18 mačos.

«Lada» uz brīdi pameta pēdējo vietu Austrumu konferencē, bet pēc tam Hantimansijskas «Jugra» viesos pagarinājumā ar 5:4 (1:1, 1:2, 2:1, 1:0) pārspēja Ņižņekamskas «Ņeftehimik», tādējādi Toljati vienība atgriezās pēdējā pozīcijā.

Tikmēr citā mačā Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas «Kuņluņ Red Star» komanda Šanhajā pēcspēles metienos ar 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) zaudēja Magņitogorskas «Metallurg» komandai.

Kulda spēlēja 18 minūtes un 56 sekundes, divas reizes metot pa vārtiem un izpildot trīs spēka paņēmienus.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 54 punktiem 19 mačos ir SKA komanda, šosezon spēlējot bez zaudējumiem. Tās tuvākā sekotāja ir Helsinku «Jokerit» komanda, kas iekrājusi 35 punktus 14 mačos un pašlaik turpina desmit uzvaru sēriju.

Tikmēr ceturtā Rietumu konferencē ar 31 punktu ir Maskavas «Dinamo» vienība, savukārt piektajā pozīcijā ar 30 punktiem atrodama Ņižņijnovgorodas «Torpedo» komanda, kuru pārstāv Kaspars Daugaviņš un trenē Pēteris Skudra.

Šīs konferences un visas līgas pēdējā vietā ir 14 zaudējumu sērijā esošā Rīgas «Dinamo», kas tikusi pie sešiem punktiem 18 mačos .

Austrumu konferencē pirmā ir ar 37 punktiem 16 spēlēs ir Kazaņas «Ak Bars» vienība, kamēr pa 35 ir Omskas «Avangard» komandai, kas piektdien viesos ar 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) pārspēja Ufas «Salavat Julajev».

«Kuņluņ Red Star» ar 31 punktiem ir ceturtajā vietā, bet «Admiral» ar 17 punktiem ir 12.vietā. Savukārt pēdējā - 14.vietā - konferencē ar 13 punktiem atrodas «Lada».

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas «Medveščak» no Horvātijas un Novokuzņeckas «Metallurg». Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.