06.09.2015. 20:53
"Euro 2016" atlases spēlē Latvijas futbola izlase ar 1:2 piekāpās Čehijai, kas tai ļāva garantēt vietu finālturnīrā. Latvija ātri nokļuva iedzinējos ar 0:2, taču prata pārkārtot savas rindas, ar Artūra Zjuzina lieliskā sitiena palīdzību vienus vārtus atgūt (73. minūtē) un mača izskaņā turēt viesus sasprindzinājumā par spēles iznākumu. Līdz ar to gan arī oficiāli zaudētas pēdējās izredzes kvalificēties "Euro 2016" finālturnīram.

Marians Pahars arī šovakar turpināja pierādīt, ka vieta izlases sākumsastāvā nav garantēta no spēles uz spēli un veica piecas izmaiņas. Viena no tām (Aleksandra Cauņas) savā ziņā piespiedu, CSKA pussargs vēl nav gatavs tik lielām slodzēm, savukārt pārējās četras - Freimanis, Gorkšs, Kamešs un Fertovs - trenera izvēlētas. Kamešam šī bija atgriešanās izlasē pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma, savukārt Gorkšs atkal bija ierindā pēc vienas spēles izlaišanas.

Diemžēl šoreiz treneris Pahars ar pareizā pamatsastāva uztrāpīšanu nevarēja lepoties un jau spēles pirmajā puslaikā izvēlējās nomainīt Kamešu un Freimani, sūtot viņu vietā Alekseju Višņakovu un Gabovu. Tas nozīmēja, ka atlikušajā stundā Latvija varēja izdarīt tikai vienu maiņu un no potenciālajiem uzbrukuma līderiem - Šabalas, Cauņas, E. Višņakova - laukumā vēlāk varēja doties vairs tikai viens.

Kāpēc tad maiņas nācās veikt tik agri? Pēc visai līdzvērtīga sākuma Čehija tomēr pārņēma iniciatīvu un radīja krietni labākus momentus. jau 13. minūtē pozicionāli kļūdījās Deniss Rakels, palaižot pretinieku aizsargu Davidu Limberski soda laukumā, kur tas saņēma piespēli un pārspēja Andri Vaņinu. Sistā bumba lidoja visai tuvu Latvijas vārtsarga kājām un sitiens arī nebija tas spēcīgākais, taču neērtā augstumā, un 0:1.

Ja neskaita čehu rupju kļūdu, gandrīz uzdāvinot izgājienu viens pret vienu Karašauskam (gandrīz tāpēc, ka Artūrs neveiksmīgi paslīdēja un bumbu neuztvēra), spēles gaitā nekas būtiski nemainījās, un otrie vārti diemžēl bija tikai laika jautājums. Vladimīrs Darida šo jautājumu atrisināja ar teicamu sitienu 25. minūtē, Vaņinam daudz iespējas neatstājot. Divu vārtu pārsvars Čehijai iedeva rokās visus trumpjus, un turpinājumā viņi varēja atļauties uzbrukumā pārāk neaizrauties, tā vietā pieturot bumbu. Artūrs Zjuzins gandrīz viņus sodīja, ielaužoties soda laukumā un tiekot brīvā sitiena pozīcijā, taču teicams bija Petrs Čehs.

Otrajā puslaikā Latvija bumbu kontrolēja daudz vairāk un nevairījās no ilgiem uzbrukumiem. Lieliska iespēja bija Igoram Tarasovam, kad viņš prata uzsist no spēlētāju drūzmas soda laukumā, bet atkal veiksmīgi nospēlēja Čehs. Pahars nedaudz vēlāk sūtīja laukumā Cauņu uzbrucēja Karašauska vietā, kamēr Rakels no malējā pussarga vietas pārcēlās uz smaili. Viņš piespieda pretiniekus vairākkārt pārkāpt noteikumus, spēli saasināja arī Cauņa, arvien biežāk pie tālsitieniem tika Zjuzins.

Zjuzinam gan pārāk laime nesmaidīja un sitieni lidoja vai nu pāri vārtiem vai tika bloķēti, taču 73. minūtē viņš reabilitējās par visām iepriekšējām neveiksmēm - pēc Rakela atspēles ļoti spēcīgs sitiens no apmēram 18 metriem. Čehs bumbu aizskāra, taču tā pēc atsišanās pret vārtu stabu tik un tā ielidoja vārtos! Vairs tikai 1 :2 un gandrīz 20 minūtes.

Čehi zināja spēles likmi, tāpēc arī satraucās un pieļāva pāris mazākās kļūdas, kā arī vienu ļoti lielu, kad atdeva bumbu Aleksejam Višņakovam, kurš kopā ar Rakelu aiztraucās pretuzbrukumā. Višņakovs izdarīja divas piespēles soda laukumā, taču neviena līdz Denisam nenonāca un bumba abas reizes tika atsista. Pēdējās minūtēs čehi jau aizsargājās izmisīgi, un, lai arī Latvijai vairs neviens īpaši bīstams vārtu moments neradās, Čehijas attieksme, sķiet, ir labākais kompliments Latvijas futbolistu parādītajam sniegumam otrajā puslaikā.

šo zaudējumu gan zaudētas visas teorētiskās izredzes ieņemt vismaz trešo vietu grupā, kamēr čehi varēja līksmot. Trīs Rīgā iegūtie punkti un Nīderlandes izgāšanās ar 0:3 Turcijā ļāvusi viņiem jau tagad nokļūt "Euro 2016" finālturnīra dalībnieču lokā.

Latvija-Čehija 1:2 (0:2)

Vārti: Zjuzins 73` -Limberskis 13` Darida 25`Brīdinājumi Maksimenko, DubraLatvija: Vaņins, Maksimenko, Dubra, Gorkšs, Freimanis (Gabovs 32`), Tarasovs, Zjuzins, Fertovs, Kamešs (A. Višņakovs 29`), Rakels, Karašausks (Cauņa 66`)Čehija: Čehs, Kadaržābeks, Prohāzka, Limberskis, Suhijs, Dočkals (Gebre Selasije 90`), Pavelka, Kolāržs (Krejči 53`), Darida, Škoda, Šurals (Vaņeks 77`)

Latvija Čehija
Bumbas kontrole 43% 57%
Sitieni (rāmī) 8 (3) 10 (8)
Stūra sitieni 3 4
Aizmugures 2 2
Pārkāpumi 8 12
V Komanda S U N Z Vārti P
1. Čehija 8 6 1 1 16:10 19
2. Islande 7 6 0 1 15:3 18
3. Turcija 8 3 3 2 11:9 12
4. Nīderlande 8 3 1 4 13:10 10
5. Latvija 8 0 4 4 4:16 4
6. Kazahstāna 7 0 1 6 5:16 1Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties