23.11.2013. 19:11
Šodien plkst. 17:00 Anglijas Premjerlīgas 12. kārtā turnīra līdervienība Londonas "Arsenal" savā laukumā tikās ar trešajā vietā esošo "Southampton". Pateicoties Olivjē Žirū diviem gūtajiem vārtiem uzvaru ar rezultātu 2:0 izcīnīja laukuma saimnieki.

"Arsenal" smago spēļu sērija turpinājās ar sīksto pretinieku "Southampton" uzņemšanu. Mourisio Poketino vadītā komanda pēc 11. spēļu kārtām bija ielaidusi vismazāk, proti, tikai piecus vārtus. Mača sākumā abas komandas darbojās diezgan uzmanīgi, bet pirmo vārtu gūšanas iespēju izveidoja laukuma saimnieki. 11. minūtē Džeks Vilšīrs pa labo malu ielauzās soda laukumā un eleganti pārmeta bumbu pāri Arturam Borucam, tomēr tā trāpīja pa vārtu stabu un vārtsargs paspēja to tvert. Laukuma saimnieki pamazām pārņēma iniciatīvu un 17. minūtē viesu komandu vēltreiz glāba kreisais vārtu stabs. Pēc Mesuta Ezila piespēles no soda laukuma vidus Ārsons Remzijs eleganti raidīja bumbu vārtu stūrī, bet tā skārusi stabu atstāja laukumu.

Mājinieku problēmas gūt vārtus atrisināja pretinieku vārtsargs Borucs, 22. minūtē pieļaujot nepiedodamu kļūdu, kad pēc komandas biedra atspēles nevajadzīgi centās apspēlēt Olivjē Žirū, kurš vārtsargu atbruņoja un raidīja bumbu tukšos vārtos (1:0). Muļķīgi zaudētie vārti spieda "Southampton" spēlēt atklātāk nekā sākumā un 32. minūtē pēc Adama Lalanas sitiena komandu glāba Voicehs Ščensnijs. "Southampton" turpināja uzbrukt un 40. minūtē "Arsenal" vārtsargam vēlreiz nācās pierādīt savu meistarību, atvairot Džeja Rodrigesa sitienu no soda laukuma robežas.

Otrā puslaika sākumā "Arsenal" atdeva iniciatīvu pretiniekiem, pielietojot aktīvu presingu tikai savā laukuma pusē un iegūstot bumbu uzreiz centās izveidot ātrus pretuzbrukumus. 70. minūtē stadiona tribīnes ar aplausiem sagaidīja pēc traumas sadziedēšanas laukumā atgriezušos Teo Volkotu, kurš nomainīja Santi Kasorlu. Viesiem ar grūtībām izdevās noorganizēt daudz maz reālas iespējas izlīdzināt rezultātu, jo mājinieki ļoti precīzi darbojās savā soda laukuma tuvumā. 86. minūtē spēles galvenais tiesnesis Marks Klatenburgs nozīmēja 11 metru soda sitienu par pārkāpumu pret Pēru Mertezakeru, kuru pārliecinoši realizēja Žirū (2:0). Līdz ar to svētajiem ar jau tā skopo uzbruku zuda pēdējās cerības gūt pozitīvu rezultātu spēlē, bet "Arsenal" ne tikai saglabāja pirmo vietu turnīra tabulā, bet arī palielināja pārsvaru pār tuvākajo sekotāju "Liverpool".

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
23.11. 14:45 Everton - Liverpool 3:3 (1:2) Miralass 8' Lukaku 72'82' - Koutinjo 5' Svaress 19' Staridžs 89'
23.11. 17:00 Arsenal - Southampton 2:0 (1:0) Žirū 22'86'
23.11. 17:00 Fulham - Swansea 1:2 (0:0) Pārkers 64' - Hjūzs 56'(s.v.) Šelvijs 80'
23.11. 17:00 Hull - Crystal Palace 0:1 (0:0) Benans 81'
23.11. 17:00 Newcastle - Norwich 2:1 (2:0) Remī 2' Gufrāns 38' - Fers 80'
23.11. 17:00 Stoke - Sunderland 2:0 (1:0) Adamss 30' N'zonzi 81'
23.11. 19:30 West Ham - Chelsea
24.11. 15:30 Man City - Tottenham
24.11. 18:00 Cardiff - Man United
25.11. 22:00 West Brom - Aston Villa