11.02.2014. 22:40

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Jaunajai sportistei četros braucienos bijušas kļūdiņas bez kurām varēja iztikt, taču lielos vilcienos viņa ar savu startu bija apmierināta. «Viss ir kārtībā. Man bija liels prieks startēt, nevarēju sagaidīt braucienus, gribējās ātrāk doties trasē, braukt un mēģināt izdarīt visu to labāko. Bija dažas vietas, kuras bija pagrūtāk izbraukt, jo šī trase ir ļoti gara. Viņa [trase] ir interesanta, bet visas vietas ir ar knifiņiem, taču man patīk šī trase,» žurnālistiem teica Zirne.

Pēc pēdējā brauciena, kuru viņa veikusi salīdzinoši labi, Zirne gan bijusi pārsteigta, ka nav izdevies nosargāt 16. vietu, kurā viņa bija pēc trešā brauciena. «Leju izbraucu labi, tāpēc bija pārsteigums, jo domāju, ka man izdosies saglabāt savu vietu. Par tehniku nav ko žēloties, jo pašai ir jāpieliek startā un arī braucieni nebija ideāli, tāpēc uz tehniku es to nenoveļu,» paškritiska bija 18 gadus vecā jauniete. 

Olimpisko spēļu debitante gribētu startēt arī nākamajās spēlēs, taču piebilda, ka četri gadi ir pietiekoši ilgs laika posms, lai runātu par tik tālejošiem plāniem. «Tad jau redzēs kā būs. Šoreiz par vietām nedomāju, taču pirms sacensībām gribēju tikt labāko 15 skaitā, jo tas izklausās pietiekami labi pirmajām olimpiskajām spēlēm,» mērķi atklāja Zirne, kura to sev nosprauda izvērtējot šīs sezonas sniegumu.

No olimpiskajām spēlēm Sočos viņa gribētu paņemt līdzi tās sajūtas, kādas bija pirms startiem. «Man nebija pārāk liels uztraukums, biju mierīga, nosvērta un kā jau iepriekš teicu, ātrāk gribējās braukt. Bet kopumā šosezon esmu guvusi diezgan labu pieredzi, jo pirmo reizi startēju pie lielajiem.» 

Allaž smaidīgā kamaniņu braucēja nākamajās dienās solīja atbalstīt pārējos Latvijas kamaniņu braucējus divniekus sacensībās un komandu stafetē, kā arī izbaudīt olimpisko gaisotni. «Padzīvošos un izbaudīšu apkārtni. Gribās nobraukt arī lejā un paskatīties otru olimpisko ciematu. Noteikti 14. februārī iesim arī uz hokeju atbalstīt Latvijas izlasi,» solīja sportiste.

Jau ziņots, ka otra Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma ieņēma 12. vietu. Par olimpisko čempioni pārliecinoši kļuva vāciete, neapšaubāma pasaules līdere šajā sezonā, Natālija Gaizenbergere, kas uzvarēja visos četros braucienos. Viņa par 1,139 sekundēm braucienu summā apsteidza savu tautieti, Vankūveras olimpisko čempioni Tatjanu Hifneri. Bronzas medaļu ieguva amerikāniete Erīna Hemlina, kas atpalika no Gaizenbergeres 1,377 sekundes. Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties