11.06.2015. 19:40
Eiropas čempionātā basketbolā sievietēm šovakar D apakšgrupas pirmajā spēlē Ungārijas pilsētā Šopronā Slovākijas valstsvienība ar 72:69 pieveica Zviedrijas izlasi.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās ar 26 punktiem bija veterāne Zuzanna Žirkova, bet deviņus punktus pievienoja Martina Kisova. Zviedrijas komandas labā 19 punktus guva Lūcija Halvāšone, bet 17 punktus sakrāja Frīda Eldebrinka.

Pēc līdzīga spēles sākuma pirmās ceturtdaļas beigās zviedrietēm izdevās iekrāt sešu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas vidū Zviedrijas basketbolistēm bija jau +11 (35:24). Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē zviedrietes saglabāja 6-11 punktu pārsvaru, bet minūti līdz ceturtdaļas beigām slovākietēm izdevās panākt neizšķirtu (51:51).

Pēdējo ceturtdaļu Zviedrijas izlase sāka ar diviem precīziem trejačiem, kas ļāva atgūt sešu punktu pārsvaru, tomēr spēles pēdējās minūtēs Slovākijas basketbolistes veica 10:0 izrāvienu un pirmoreiz kopš pirmās ceturtdaļas pārņēma vadību (68:64). Pēdējās sekundēs slovākietes bija precīzas arī no soda metienu līnijas un panākumu nosargāja.

D apakšgrupas otrajā mačā šovakar laukumā dosies Lietuvas un Spānijas basketbolistes, bet C apakšgrupas vēlajā spēlē tiksies Latvijas izlases nākamās pretinieces – Horvātija un Krievija.

Izmantotie resursi:eurobasketwomen2015.com

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933