14.05.2013. 23:00

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā, septītajā, spēlē, šodien sacenšas ar Somijas valstsvienību, taču vairs nespēs kvalificēties sacensību ceturtdaļfinālam. Tas kļuva zināms pēc tam, kad dienas pirmajā H grupas spēlē Slovākija ar 4:1 uzveica ASV, rezervējot sev pēdējo pieejamo vietu izslēgšanas turnīrā.

Vladimira Vujteka vadītā Slovākijas izlase pirmos vārtus guva jau mača 15.sekundē, kad izcēlās Branko Radivojevičs, bet jau 4.minūtē uz tablo 2:0 pēc Martina Barteka precīzā raidījuma. Otrā perioda vidū Bens Bišops ASV vārtos kapitulēja trešo reizi, kad vairākumu realizēja Renē Vidarenijs, bet amerikāņi perioda pēdējās sekundēs vienu ripu atguva. Ar gūtiem vārtiem izcēlās ikdienā AHL spēlējošais uzbrucējs Denijs Kristo. Trešajā periodā amerikāņi darīja visu iespējamo, lai atspēlētos, taču teicami vārtos darbojās slovāks Rastislavs Staņa. Piedevām pašā mača izskaņā jaunais uzbrucējs Marko Daņo jau tukšajā amerikāņu cietoksnī raidīja ceturto ripu - slovāku uzvara ar 4:1 un ceļazīme uz izslēgšanas turnīru kabatā.

Līdz ar to Slovākija septiņās H grupas spēlēs tikai pie 10 punktiem un kā pēdējie nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Pirmās trīs vietas grupā ieņēma Somija, Krievija un ASV.

Vēl vienā H grupas spēlē Vācija mača papildlaikā ar 3:2 pieveica Franciju, grupas noslēgumā ieņemot 5.vietu.

Tikmēr S grupas spēlē Čehija ar 7:0 sagrāva Norvēģiju, arīdzan garantējot vietu ceturtdaļfinālā. Čehi, kuri pie medaļām tikuši jau pēdējos trīs čempionātus pēc kārtas, starp labākajām astoņām komandām iekļuvuši visos čempionātos kopš 1993.gada.

Savukārt Slovēnija un Austrija jau zaudējušas vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. Tās nākamajā sezonā nomainīs Itālija un Kazahstāna.

Ceturtdaļfinālos savā starpā tiksies Somija un Slovākija, Krievija un ASV, Šveice un Čehija, kā arī Kanāda un Zviedrija. Visas šīs spēles tiks aizvadītas ceturtdien.

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa