16.09.2013. 18:48

• Ukrainas basketbolists: Esam pelnījuši iekļūt 1/4 finālā šodien
  • Bagatskis: Ar laiku sapratīsim, ka esam paveikuši labu darbu vakar

Šis rezultāts vēl pirms savas pēdējās spēles ļāva iepriekšējo divu turnīru čempionei Spānijai sasniegt sacensību ceturtdaļfinālu. Tagad kļuvušas zināmas visas astoņas komandas, kas sacensības turpinās izslēgšanas mačos.

Kaut visu maču ritēja līdzīga cīņa, Grieķijas izlase pēdējo reizi pamatlaikā vadībā spēja izvirzīties ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē (59:58). Turpinājumā pārliecinošāk izskatījās horvāti, tomēr deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām Nikam Zisim ar tālmetienu izdevās panākt izlīdzinājumu 70:70. Pēdējais uzbrukums Horvātijai bija neveiksmīgs un Roko Ukiča tālmetiens neskāra pat stīpu, kas nozīmēja, ka komandām jāaizvada piecu minūšu pieliktais laiks.

Grieķijas izlase vadību atguva pēc papildlaikā spēlētām divām ar pusi minūtēm, kad Kosts Kaimakoglu realizēja tālmetienu (75:74). Turpinājumā vairāki uzbrukumi abām vienībām bija nesekmīgi un 36 sekundes pirms papildlaika beigām Zisis grieķiem panāca jau trīs punktu pārsvaru. Tomēr uz to ar ļoti sarežģīta tālmetiena realizāciju atbildēja Bojans Bogdanovičs, un līdz ar to 25 sekundes pirms papildlaika beigām rezultāts atkal bija neizšķirts 77:77. Atlikušajās sekundēs Grieķija uzbruka, lai pretiniekiem neatstātu laiku atbildes uzbrukumam, tomēr Zisis caurgājienā nebija sekmīgs.

Līdz ar to abas izlases uzsāka otro papildlaiku, kurā Horvātija guva pirmos četrus punktus. Pēc Damjana Rudeža tālmetiena Horvātija izvirzījās vadībā arī ar 86:79, tomēr grieķi šo deficītu spēja «nodzēst» pusotras minūtes laikā un pēdējā minūte jau sākās neizšķirti 86:86. Vadību Horvātijai atguva naturalizētais Dontejs Dreipers, bet Zisis vēlreiz bija nekļūdīgs caurgājienā. 18 sekundes pirms otrā papildlaika beigām Bogdanovičs realizēja divus soda metienus, un neko vairāk grieķiem neizdevās mačā paveikt.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 gūtajiem punktiem bija Bogdanovičs, kurš turklāt 15 no šiem punktiem guva pieliktajās desmit minūtēs. Ar 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Ante Tomičs, bet 14 punktus sameta Ukičs, kurš kopā nospēlēja 45 minūtes.

Tikmēr Grieķijas izlasē 21 punktu guva Jannis Burusis, bet 18 punktus pievienoja Vasilis Spanulis.

Grieķijas izlasei šo spēli nācās aizvadīt desmit spēlētāju sastāvā, jo traumu bija guvis Kosts Papanikols, bet jau pirms tam mājās traumas dēļ bija devies Luks Mavrokefalidis.

Tikmēr citā F grupas mačā arī neiztika bez dramatiskas galotnes, jo Itālija līdzvērtīgā cīņā arī tikai pagarinājumā ar 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) pārspēja Spāniju, sagādājot tai jau trešo zaudējumu otrajā posmā.

Duelis iesākās ar Itālijas pārsvaru, jo līdz mača desmitajai minūtei tā paguva izvirzīties vadībā ar 12 punktu starpību - 22:10. Tomēr pēc tam spāņi atguvās, lielākoties pateicoties Serhio Rodrigesa un Aleksa Mumbru pūliņiem, izlīdzot rezultātu 24:24. Tomēr itāļi nepadevās un centās nokļūt vadībā, taču ikreiz pašreizējie Eiropas čempioni spāņi viņiem sekoja, pirmajam puslaikam pēc Marka Gasola precīzā metiena noslēdzoties neizšķirti 37:37.

Otrā spēles puse atkal iesākās ar līdzīgu spēkošanos, taču lūzuma punkts pienāca trešās ceturtdaļas viducī, kad Spānija no 42:43 panāca 54:43, turklāt desmit no šiem 12 punktiem guva tieši Gasols.

Līdz mača pēdējām minūtēm Spānija nepielaida Itāliju tuvāk par astoņiem deviņiem punktiem, tomēr, sākoties pēdējām trim minūtēm, itāļi no 58:66 līdz pamatlaika pēdējai minūtei bija pietuvojušies līdz viena metiena tiesai - 66:68, bet līdz ar beigu signālu Itālijas līgas iepriekšējās sezonas vērtīgākais spēlētājs Luidži Datome trāpīja divpunktienku un panāca papildlaiku - 70:70.

Pagarinājumu krietni aktīvāk iesāka itāļi, kuri ātri panāca 78:72, tā arī neļaujot spāņiem vairs atgūties, lai gan pusminūti līdz papildlaika beigām rezultāts vēl vēstīja tikai 80:77 par labu Itālijai.

Rezultatīvākais Itālijas izlases rindās bija Alesandro Džentile, kurš Spānijas grozā sameta 25 punktus, bet 17 pievienoja Pjetro Aradori.

Savukārt Spānijas labā ar 32 punktiem un desmit bumbām zem groziem izcēlās Gasols, bet 18 punkti Rodrigesa kontā.

Pēc šī mača arī tapa noskaidroti visi ceturtdaļfināla pāri.

Horvātija spēkosies ar Ukrainu, bet mājinieki Slovēnija - ar Franciju. Savukārt Serbijai vajadzēs spēlēt ar Spāniju, kamēr Lietuva cīkstēsies pret Itāliju.

Pirmdienas vakarā tiks aizvadīta vēl pēdējā otrā posma spēle, kad Somija spēkosies ar Slovēniju, taču tai vairs nav lielas nozīmes, jo somiem čempionāts ir beidzies.

Kā ziņots, Latvijas izlase no Eiropas čempionāta izstājās svētdien, kad noslēdzošajā otrā posma mačā nespēja uzveikt Beļģiju.

Nākamā gada Pasaules kausam kvalificēsies Eiropas čempionāta labākās sešas vai septiņas komandas, kas atkarīgs no tā, vai šo vienību vidū iekļūs sacensību saimniece Spānija.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz svētdienai.