01.03.2014. 12:15

Konferences līderus Maskavas «Dinamo» un SKA, kas silti iekārtojušies Rietumu pirmajās pozīcijās, «dinamieši» vairs nepagūs noķert. Tāpat rīdziniekiem nedraud noslīdēšana zemāk par sesto vietu, jo septītajā vietā esošā CSKA Latvijas klubam briesmas vairs nesagādās, bet Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta «Lokomotiv» vēl joprojām balansē uz izslēgšanas spēļu zonas robežas. Jaroslavļa joprojām var nokrist zemāk, jo uz vietu play-off tēmē arī «Atlant» un «Severstaļ». 

«Dinamo» izslēgšanas spēlēs pretī var mesties Prāgas «Lev», kuru šosezon rīdziniekiem ne vienā, ne otrā spēlē uzvarēt neizdevās (1:2 un 1:2). Tāpat pastāv varbūtība, ka Rīgā vēlreiz būs jāsastop CSKA hokejisti (1:2 un 4:3). Bet, ja pēdējās spēlēs veiksies horvātiem, iespējams, «Medveščak» izslēgšanas turnīrā nekas cits neatliks kā cīnīties ar sev neparocīgo «Dinamo» (abās spēlēs 5:1). 

Ja visas astoņas komandas, kas kandidē uz iekļūšanu play-off, pēdējos mačus noslēgs ar identiskiem rezultātiem, kādi bija pirmajā aplī, «Dinamo» ierindosies ceturtajā vietā. Tādā gadījumā uz «Arēna Rīga» ledus izslēgšanas pirmajās spēles rīdzinieki tiksies ar Doņeckas «Donbass», kurus abu komandu vienīgajā spēlē šosezon izdevās uzvarēt ar 4:2. Taču par svarīgajiem un, iespējams, izšķirošajiem punktiem Ukrainas un Latvijas klubs vēl pacīkstēsies pēdējā regulārā čempionāta spēlē otrdien.

Ja izvēlamies ticēt regulārā čempionāta rezultātiem, Rīgas «Dinamo» sniegums Gagarina kausa izcīņā var kļūt par vienu no šīs sezonas patīkamākajiem pārsteigumiem. Lai gan ar Doņecku rīdzinieki šosezon spēlējuši tikai reizi, rezultāts ļauj cerēt, ka pirmās play-off kārtas eksāmenu Latvijas komanda nokārtos sekmīgi.

Tad nākamās trīs līdz septiņas spēles hokeja līdzjutējiem būs īsts saldais ēdiens – Znaroks pret Ābolu, Karsums pret bijušajiem komandas biedriem... Arī te sezonas sniegums (3:2 un 4:2) liekus jautājumus nerada - Oļegs & Co no cīņas tiks izslēgti un «Dinamo» konferences finālā tiksies ar SKA.

Lai gan regulārā čempionāta laikā Sanktpēterburga Latvijas kluba līdzjutējiem ir likusi pazaudēt pāris nervu šūnas, tomēr domājams, ka Gagarina kausa tuvuma iedvesmoti rīdzinieki pārvarēs arī šo šķērsli un nokļūs līdz lielajam finālam, kur būs jātiekas ar Austrumu konferences spēcīgākajiem vīriem.

Tālāk jau viss ir iespējams... Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties