07.07.2015. 14:46
“Žiguļu Kauss 2015” Jēkabpils posmam pieteicies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta “Supercar” klases dalībnieks un “Marklund Motorsport” braucējs Tomass Heikinens. 24 gadus jaunais soms šī gada pasaules rallijkrosa čempionātā izcīnījis uzvaru Beļģijas posmā un pēc sešām sacensībām čempionāta kopvērtējumā ierindojas astotajā vietā.

Tomass Heikinens savu braucēja karjeru uzsāka astoņu gadu vecumā, kad sēdās pie kartinga un vēlāk arī pie “Formula 2” stūres. Tomēr, savus lielākos panākumus Heikinens guva pēc 2010. gada, kad sāka startēt rallijkrosā. Savā rallijkrosa karjerā, autosportists allaž startējis jaudīgākajā “Supercar” klasē un pirmo čempiona titulu izcīnīja jau savā debijas sezonā, kļūdams par Somijas rallijkrosa čempionu. Nākamajā sezonā Tomass Heikinens spēra soli uz priekšu un piedalījās FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā, kur sezonas kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā – augstvērtīgāko sniegumu demonstrējot Hejesā, Zviedrijā, kur viņš sasniedza augsto trešo vietu.

2012. gadā Heikinens savā biogrāfijā pāršķīra jaunu lapaspusi un uz divām sezonām pārcēlās uz ASV, lai piedalītos valsts nozīmīgākajā čempionātā – “Global Rallycross Championship”. Lai gan pirmo sezonu Heikinens noslēdza 14. vietā, otrajā sezonā soms demonstrēja visas savas labākās prasmes, uzvarot piecos no deviņiem posmiem, un sezonas izskaņā iegūstot čempiona titulu. Turklāt, 2013. gadā Heikinens startēja arī ASV plašu popularitāti ieguvušajās ekstrēmo sporta veidu spēlēs “X Games”, kurās izcīnīja divas zelta medaļas.

Šobrīd Heikinens jau otro sezonu “Marklund Motorsport” komandas sastāvā ar panākumiem startē FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. 2014. gadā Heikinens izcīnīja uzvaru Beļģijā un sezonas izskaņā ierindojās otrajā vietā – par nieka 11 punktiem apsteidzot jēkabpilieti Reini Nitišu. Arī šogad somu autosportists jau izcīnījis vienu uzvaru; interesanti – atkal Beļģijā notiekošajā posmā! Pēc sešiem pasaules čempionāta posmiem Tomass Heikinens iekrājis 75 punktus un čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas astotajā vietā.

“Man sanāk daudz ceļot, tāpēc šķiet, ka Latvijā jau kādu reizi esmu bijis, tomēr šī noteikti būs pirmā reize, kad Latvijā pavadīšu vairākas dienas, nevis caurbraucot. Esmu ļoti priecīgs, ka izdevies visu sakārtot tā, ka varēšu pavadīt laiku un vairāk iepazīt Reiņa dzimteni.

Kas attiecas par sacensībām, es dzīvē neesmu redzējis “žiguli”, kur nu vēl ar tādu braucis, tāpēc ar nepacietību gaidu jūlija beigas, kad došos ceļā uz Jēkabpili. Šis man būs kas pilnīgi jauns, 77 zirgspēki nav ļoti daudz, tamdēļ braukt ar šādu auto noteikti būs jautri!

Lai gan Jēkabpilī esmu iecerējis atpūsties, pavadīt laiku ar draugiem un uzkrāt pozitīvu enerģiju atlikušajiem pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem, tomēr vienu lietu gan izdarīšu – finišā apsteigt Reini būs mans galvenais uzdevums!” pacilātā noskaņojumā pirms sacensībām ir Tomass Heikinens.

Atgādināsim, ka 25. jūlijā Salas novada Biržos, 1000 metrus garajā autotrasē “Baroni”, norisināsies “Žiguļu Kauss 2015” sestais posms. Dalību sacensībām šobrīd apstiprinājuši 47 pašmāju un ārvalstu dalībnieki – 40 dalībnieki “Standarta” klasē, 7 - “Brīvajā” klasē. Sacensībās startēs šī brīža ātrākie latviešu rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Dalībnieku pieteikšanās turpināsies līdz 2015. gada 20. jūlijam.

Ieejas kartes iepriekšpārdošanā maksā 5 eiro un tās iespējams iegādāties Jēkabpilī, “Viada” degvielas uzpildes stacijā, Vienības ielā 3 un Rīgā, “Ātruma Cilts” kartinga hallē, Sergeja Eizenšteina ielā 2. Iegādājoties ieejas karti “Viada” degvielas uzpildes stacijā Jēkabpilī, papildus tiks piešķirta arī “Viada” atlaižu karte, ar kuru būs iespēja iegādāties degvielu par īpaši izdevīgu cenu. Pasākuma dienā ieejas kartes cena – 7 eiro.

Informāciju sagatavoja:Jānis Unbedahts,RA EVENTSBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties