28.01.2016. 15:13
SMScredit.lv „Ziemas kausa 2016” izcīņas otro nedēļu noslēdzis „Ventspils” un Virslīgas jaunpienācējas „Riga” duelis, kurā ar 2:0 uzvarēja Kurzemes komanda, pateicoties Jurija Žigajeva un Kaspara Svārupa vārtiem.

”Ventspils” vārtos šodien stājās Maksims Uvarenko, kamēr Igors Labuts palika rezervē. Joprojām nebija Ndues Mujeci, bet, salīdzinot ar iepriekšējās Ziemas kausa spēles pamatsastāvu, nebija Vitālija Rečicka (rezervē), bet Ritvara Rugina, un Džuna Lī nebija arī pieteikumā. Lī gan komandu nav atstājis un joprojām ir tās rīcībā. Savukārt atgriezušies sastāvā bija U21 izlases dalībnieki Kaspars Svārups un Eduards Tīdenbergs.

Ar viņiem kopā Sadraudzības kausā izlasē bija arī pagājušajā sezonā „Liepājā” spēlējošie Iļja Šadčins un Reinis Flaksis, kuri abi šodien izgāja Rīgas pamatsastāvā. Jāatgadina, ka iepriekā Ziemas kausā Šadčins bija pieteikts „Spartaka” sastāvā. „Riga” sastāvā bija arī Armands Pētersons, kurš pagājušajā sezonā spēlēja „Metta/LU”. Vārtos šoreiz stājās Roberts Ozols, bet sastāvā bija divi pārbaudāmie spēlētāji. Iespējams, ka viens no viņiem bija Josuke Saito, iepriekš „Gulbenē” un „Ventspilī” spēlējošais uzbrucējs.

Pēc visai līdzvērtīgām spēles pirmajām 25 minūtēm pie sava soda laukuma kļūdījās Dmitrjs Daņilovs, nospēlējot ar roku, un teicamo iespēju garām nelaida Jurijs Žigajevs. Viņam šis ir otrs precīzs soda sitiens divās Ziemas kausa spēlēs, jo viņš izcēlās arī mačā pret "Daugavpili", un šoreiz vārtsargam nebija nekādu izredžu ”izcelt” pār mūrītim raidīto bumbu no vārtu devītnieka.

Līdz puslaika beigām tika panākts arī 2:0, kad Rīgas vārtsargs Ozols tieši sev priekšā atsita Simona Pauļus sisto bumbu, un pirmais pie tās bija Kaspars Svārups. Vārtu gūšanas mirklī viņš gan guva nelielu rokas traumu, uztriecoties vārtsargam, taču spēja maču turpināt un otrajā puslaikā pēc maiņām pat tika pie komandas kapteiņa apsēja.

Otrajā puslaikā risinājās atklāts un aizraujošs futbols, kurā savu iespēju netrūka arī Rīgas komandai. Vārtus gan gūt neizdevās, arī agresīvie protesti nenoveda pie tiesneša labvēlības, un spēles rezultāts vairs nemainījās. Līdz ar to "Riga", spēlējot ar šādu nosaukumu, abās savās spēlēs cietusi zaudējumu ar 0:2.

Nākamnedēļ „Ventspils” Ziemas kausā spēkosies ar „Liepāju” sava veida Kurzemes derbija versijā, bet „Riga” izmēģinās spēkus pret „Daugavpili”.

Ventspils-Riga 2:0 (2:0)Vārti: Žigajevs 27` Svārups 44`”Ventspils”: Uvarenko, Boranijaševičs, Jemeļins, Koļesovs, Žuļevs, Tīdenbergs, Pauļus, Laizāns, Žigajevs, Karlsons, Svārups.Rezervē: Labuts, Mukins, Rečickis, Pārbaudāmais Nr.3, Pārbaudāmais Nr.4, Pārbaudāmais Nr.5.

”Riga”: Ozols, D.Daņilovs, Ogava, Gubins, Flaksis, Halvitovs, R.Savaļnieks, Šadčins, Pētersons, Pārbaudāmais Nr.3, Pārbaudāmais Nr.5.Rezervē: Rubezis, Naruševičs, Panasjuks, Kuzmins, Blanks, Regža, Juneda, Hatori, Pārbaudāmais Nr.2, Pārbaudāmais Nr.4.

G Datums Laiks Spēle Rezultāts
A 25.01 13:15 Skonto – Metta/LU 2:0 (1:0)
A 26.01 13:15 Jelgava – Spartaks 0:0
B 27.01 13:15 Liepāja – Daugavpils 1:0 (0:0)
B 28.01 13:15 Ventspils – Riga 2:0 (2:0)
V Komanda S U N Z Vārti P
1. Ventspils 2 2 0 0 5:1 6
2. Liepāja 2 2 0 0 3:0 6
3. Daugavpils 2 0 0 2 1:4 0
4. Riga 2 0 0 2 0:4 0

Izmantotie resursi:futbolavirsliga.lv

Ļoti skaists un precīzs sitiens vārtu devītniekā @jzigajev Tiešraide: https://t.co/LHEoZSHjFn vai SportacentrsTV. pic.twitter.com/x1hZAdm6wk