19.09.2016. 08:24
Pasaules kausā hokejā noslēgusies grupu turnīra pirmā kārta, kuras izskaņā negaidīti pārliecinošu uzvaru svinēja Ziemeļamerikas U23 apvienotā izlase, ar 4:1 pārspējot Somiju.

No ASV un Kanādas jaunajiem hokejistiem sastādītajai izlasei šī bija pirmā oficiālā spēle. Iepriekš pārbaudes mačos bija izdevies divreiz rezultatīvi pārspēt Eiropas izlasi (4:0 un 7:4), bet pēdējā pārbaudes spēlē ar 2:3 tika zaudēts Čehijai.

Somijas izlase amerikāņu ātrumu bija spiesta izjust jau pirmajā periodā, kurā metienu attiecība bija 18:6 par labu Ziemeļamerikas hokejistiem. Somijai bija divas iespējas vairākumā, kamēr U23 talantu izlasei tikai viena, taču tā tika izmantota, vārtus gūstot „Sabres” jaunajam uzbrucējam Džekam Aikelam.

Otrajā periodā ar Džonija Gudro, Džonatana Gudro un Neitana Makinona vārtu palīdzību Ziemeļamerikas U23 izlase izrāvās jau 4:0 vadībā un pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā. Somiem goda vārtus izdevās gūt tikai 56. minūtē, kad izcēlās Valteri Filpula, „Lightning” komandas pārstāvis.

Ziemeļamerikas U23 izlasē vienu rezultativitātes punktu guva astoņi no pieteiktajiem 12 uzbrucējiem, bet vienīgais spēlētājs ar diviem punktiem bija aizsargs Koltons Pareiko. Savukārt Somijas izlases treneris Lauri Marjamaki pēc spēles par labāko savā komandā nosauca vārtsargu Peku Rinni, kurš atvairīja 39 no pretinieku 43 metieniem.

Ziemeļamerikas U23 izlasei nākamā spēle jau šonakt pret Krieviju (sākums 3:00 pēc Latvijas laika), kamēr somi rītvakar 20:00 uzsāks cīņu pret kaimiņvalsti Zviedriju.

Vārti: 5:03 Aikels (Metjūzs, Makdeivids) (vair.) 0:1, 25:27 Gudro (Pareiko, Larkins) 0:2, 27:27 Druāns (Ņūdžents-Hopkinss, Gostisbērs) 0:3, 34:37 Makinons (Pareiko) 0:4, 55:53 Filpula (Jokinens, Komarovs) 1:4Metieni: 25:43Soda minūtes: 4:6Vārtsargi: Peka Rinne – Mates Marejs