05.01.2017. 19:30

Kanāda pret ASV tikās jau apakšgrupas spēlē, kurā ar 3:1 uzvarēja amerikāņi. Abas komandas tobrīd jau bija nodrošinājušas pirmās divas vietas grupā, līdz ar to šīs spēles nozīmi pārspīlēt nevajadzētu. Taču tajā ar vairāk metieniem izcēlās Kanādas izlase, kamēr ASV trīs vārtus guva ar tikai 20 metienu palīdzību.

Pārējās turnīra spēlēs ne ASV, ne Kanāda zaudējumus nepiedzīvoja, lai gan ASV no tā nebija tālu ne ceturtdaļfinālā pret Šveici (3:2), ne pusfinālā pret Krieviju, kur uzvara tika gūta tikai pēcspēles metienos, turklāt Krievijas Hokeja federācija arī vērsās pie IIHF ar aicinājumu izskatīt slikti noorganizēto bullīšu sēriju un tiesnešu rīcību tajā. Atšķirībā no vairākiem krievu medijiem, kas sūdzējās par pārkāpto reglamentu, hokeja federācija gan atzīst, ka izslēgšanas spēlēs bullīšu sērijā notiek piecās kārtas, nevis trijās kā grupu turnīrā.

Kanādas izlasei, kas pagājušajā PČ palika tikai sestajā vietā, pusfināls pret Zviedriju izvērtās pārliecinošāks un tika gūta uzvara ar 5:2. Kanādai gan neiztrūka savu problēmu, jo vārtsargs Konors Ingrems tika nomainīts jau astotajā minūtē pēc tikai diviem ielaistiem vārtiem. Jaunajam vārtsargam šāds pavērsiens diez vai bija patīkams un psiholoģisko pārliecību veicinošs, līdz ar finālā Kanādas vārtos vietu varētu ieņemt Kārters Hārts, šovasar ar 48. numuru NHL draftā izraudzīts hokejists, kurš gadu jaunāks par Ingremu.

Kanādas rindās šajā turnīrā rezultatīvākais spēlētājs bijis Dilans Stroums, kurš guvis desmit punktus, bet Tomass Šabo ar astoņiem punktiem ir turnīra rezultatīvākais aizsargs. ASV sastāvā desmit punkti ir Kleitonam Kelleram, kamēr sešas ripas pretinieku vārtos iemetis Kolins Vaits.

ASV par čempioni nav kļuvusi kopš 2013. gada, kamēr iepriekšējā reize, kad finālā tikās divas Ziemeļamerikas izlases, bija pirms sešiem gadiem, un toreiz uzvarēja ASV. Interesanta sakritība – arī toreiz čempionāts notika Kanādā. Par turnīra MVP tika atzīts Džordans Eberle, kurš pamatlaika izskaņā izvilka Kanādu no 3:5 deficīta, taču papildlaikā ASV uzvaru nokārtoja šobrīd „Capitals” pārstāvošais aizsargs Džons Kārlsons.

Savukārt 22:30 bronzas medaļas spēli uzsāks Krievija un Zviedrija. Zviedri ar turnīra rezultatīvāko spēlētāju Aleksandru Nīlanderu (5+7) priekšgalā, kurš pārstāv „Sabres” sistēmu, lieliski aizvadīja grupu turnīru, kā arī izcēlās ar graujošu uzvaru ceturtdaļfinālā pār Slovākiju. Zviedri U20 medaļas nav ieguvuši kopš 2014. gada, kad finālā piekāpās Somijai. Bet Krievija centīsies turpināt savu panākumu sēriju, jo labāko trijniekā bijusi jau kopš 2011. gada.

Izmantotie resursi:Page Redirectionhttps://www.championat.com/hockey/n...Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties