01.01.2015. 23:23
Nacionālās hokeja līgas (NHL) Jaungada pirmajā dienā “Nationals Park” beisbola stadionā tika aizvadīta Ziemas klasika, kurā Čikāgas “Blackhawks” ar rezultātu 2:3 piekāpās Vašingtonas “Capitals”. Uzvaras vārtus guva bijušais "Blackhawks" spēlētājs Trojs Brauers.

Lai gan dienu pirms lielā notikuma radās bažas, ka mača sākums varētu aizkavēties, hokejisti, patīkamu laika apstākļu un lieliskas atmosfēras pavadīti, laukumā devās paredzētajā laikā. Vašingtonas “Capitals” ierindā šodien atgriezās aizsargs Brūks Orpiks, kurš spēlē pret Ņujorkas “Islanders” guva ceļgala savainojumu.

Pirmo iemetienu uzvarēja Niklass Bakstroms, un spēle varēja sākties. Periodu drošāk iesāka mājnieki Vašingtonas “Capital”, par ko drīz vien tika atalgoti. 8.minūtē, abām komandām spēlējot nepilnos sastāvos, Ēriks Fērs izlauzās vienatnē pret Koriju Kraufordu, ar māņkustību apmānīja Čikāgas vārtsargu un izvirzīja “Capitals” vadībā (1:0).

Četras minūtes vēlāk Aleksandrs Ovečkins pārsvaru palielināja – lai gan Kraufords spēja tikt galā ar Maika Grīna izdarīto metienu, pirmais pie atlēkušās ripas bija krievu uzbrucējs, raidot to Čikāgas vārtos (2:0). Sešas minūtes pirms perioda beigām Bakstroms pārkāpa noteikumus pret Džonatanu Tēvzu, atstājot “Capitals” četru vīru sastāvā. Bija nepieciešamas nieka piecas sekundes, lai viņš varētu atgriezties laukumā – Patriks Šārps ar spēcīgu metienu pārspēja Breidenu Holtbiju, samazinot rezultātu (2:1).

Otrā perioda sākumā Aleksandram Ovečkinam iespēju gūt savus otros vārtus spēlē patraucēja vārtu pārliktnis. Divas minūtes vēlāk “Blackhawks” rezultātu izlīdzināja. Savā zonā rupji kļūdījās Vašingtonas hokejists, uzdāvinot ripu Marianam Hosam. Hosa zibenīgi atrada Tēvzu, kurš tālāk piespēlēja vārtu priekšā esošajam Brendonam Sādam, kuram atlika ieraidīt ripu pustukšajos vārtos (2:2). Čikāga ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī pilnībā pārņēma spēles gaitu savās rokās. 10 minūtes līdz perioda beigām “Capitals” īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, pusotru minūti spēlējot trīs vīru sastāvā.

Trešajā periodā iespējas bija abām komandām, taču pārliecinoši darbojās vārtsargi. Tuvojoties spēles izskaņai, "Capitals" aizsargs Mets Niskanens savu komandu atstāja mazākumā, bet ''Blackhawks" šo dāvanu izmantot nespēja. Neiemet tu, iemet tev. 1:13 minūtes līdz spēles pamatlaika beigām Tēvzs saņēma divu minūšu noraidījumu par turēšanu ar nūju. "Capitals" bija nepieciešama viena minūte, lai gūtu vārtus un izrautu uzvaru. Par galveno varoni kļuva bijušais Čikāgas "Blackhawks" spēlētājs Trojs Brauers. Vispirms Aleksandrs Ovečkins ielauzās zonā, izdarīja metienu pa Krauforda sargātajiem vārtiem, kas tika bloķēts, taču ripa joprojām palika pie krievu uzbrucēja, pret kuru tika pārkāpti noteikumi. Uz brīdi Čikāgas hokejisti apmulsa, gaidot noraidījumu, to izmantoja Brauers, ļaujot "Capitals" svinēt laimīgu uzvaru mača pēdējās sekundēs (3:2).

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Aleksandrs Ovečkins, kurš guva vienus vārtus un rezultatīvi asistēja uzvaras vārtu guvumā.

Šī bija septītā Ziemas klasikas spēle kopš 2008. gada, un šo maču klātienē vēroja vairāk kā 40 000 līdzjutēju.