01.01.2014. 23:50
Nacionālās hokeja līgas 2014. gada Ziemas klasikā, kurā noraudzījās 105'491 līdzjutējs, Toronto "Maple Leafs" izbraukumā guva divus vārtus pēc kārtas un pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja Detroitas "Red Wings". Otros vārtus guva un izšķirošo bullīti realizēja centra uzbrucējs Tailers Bozaks.

Sniegs un -11 grādi pēc Celsija negādāja par patīkamiem apstākļiem Nacionālās hokeja līgas 2014. gada Ziemas klasikā, un tas bija redzams arī laukumā - pirmajā trešdaļā bīstamu momentu nebija pārāk daudz. Detroitas "Red Wings" labākās iespējas radīja skaitliskajā vairākumā, taču viesu 25 gadus vecais vārtsargs Džonatans Bernjē, kurš iepriekšējos četros mačos aizvadīja divas sausās spēlēs un izcīnīja trīs uzvaras, turpināja darboties pārliecinoši.

25. minūtē uzspīdēja arī viņa kolēģis mājinieku vārtos Džimijs Hovards, ar kājsargu likvidējot Toronto "Maple Leafs" centra uzbrucēja Nazema Kadri netraucētu metienu no vārtu priekšas. Tomēr Detroitas "Red Wings" prata pārņemt iniciatīvu un 34. minūtē izvirzīties vadībā - pretuzbrukumā pēc tautieša Henrika Zeterberga piespēles izcēlās zviedrs Daniels Alfredsons. 41 gadu vecais hokejists piedalījies 82 spēlēs pret Toronto, gūstot 34 vārtus.

Tūdaļ iespēju dubultot pārsvaru palaida garām Denijs Klīrijs un Pāvels Dacjuks, un par to nācās samaksāt 37 sekundes pirms otrās trešdaļas noslēguma. Ar trešo mēģinājumu atlēkušo ripu sāncenšu vārtos no gaisa raidīja Džeimss van Rīmsdaiks, panākot 1:1. Amerikānis, kurš piedalījās trešajā Ziemas klasikā, izcēlās pēc astoņu maču pārtraukuma.

Vēl vairāk - 45. minūtē Toronto "Maple Leafs" pārņēma vadību ar 2:1. Kapteiņa Diona Fanufa no zilās līnijas raidītās ripas trajektoriju vārtu priekšā mainīja pirmā virknējuma centra uzbrucējs Tailers Bozaks, kurš no 3. decembrī gūtā savainojuma atgriezās iepriekšējā spēlē, izdarot trīs rezultatīvas piespēles.

Tomēr pēc nepilnām desmit minūtēm arī Detroitas "Red Wings" panāca neizšķirtu - Džastins Abdelkaders vārtu priekšā apsteidza Kodiju Fransonu un vārtu guvumā pārvērta Brendana Smita piespēli no laukuma labā stūra, panākdams 2:2.

Uzvarētāju neizdevās noskaidrot arī pagarinājumā. 30 sekundes pirms tā noslēguma pēc Fila Kesela piespēles no aizvārtes pa vārtu stabu trāpīja Toronto "Maple Leafs" aizsargs Fransons, bet pretuzbrukumā pēc piruetes garām meta Gustavs Nīkvists.

Pēcspēles metieni sākās ar diviem nerealizētiem mēģinājumiem, bet tad uz Dacjuka metienu no neērtā tvēriena ar trāpījumu starp Hovarda kājsargiem atbildēja Džofrijs Lupuls - 1:1 pēc divām sērijām. Lupuls šosezon realizējis visus piecus bullīšus.

Sekoja Nīkvista neveiksme, bet punktu pielika Bozaks, nodrošinot Toronto "Maple Leafs" panākumu ar 3:2. Taču par galveno varoni kļuva vārtsargs Bernjē - līdzās diviem atvairītajiem pēcspēles metieniem kanādietis 65 minūšu laikā apturēja 41 Detroitas "Red Wings" hokejistu metienu.

2014. gada Ziemas klasikā noraudzījās 105'491 hokeja līdzjutējs. Lai tas kļūtu par jaunu pasaules rekordu, informāciju jāapstiprina "Guinness World Records".