19.01.2015. 15:13
Ziemas kausa 2015 atklāšanas spēlē "Skonto" ar 2:0 pārspēja Rīgas "Daugavu". "Skonto" piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tiesa, otrie vārti tika gūti tikai 81. minūtē ar pendeles palīdzību, kuru realizēja Artūrs Karašausks, savukārt pirmos "Skonto" vārtus guva Igors Kozlovs.

"Skonto" vārtos šajā spēlē tika sūtīts Germans Māliņš, kurš iepriekš pārstāvēta Baltkrievijas čempioni BATE, taču par nelielu pārsteigumu komandas sākumsastāvā kļuva Aleksejs Višņakovs, kurš pagājušajā mēnesī atstāja Moldovas klubu "Zimbru". Savukārt Rīgas "Daugavas" sastāvā bija divi Nigērijas leģionāri - Šukvu Ifediba un Kingslijs Šibuzovs.

"Skonto", kurai Ziemas kausa sākumā jāiztiek bez U21 izlasē aizņemtajiem futbolistiem, prata izvirzīties vadībā spēles 20. minūtē, kad pusātrā uzbrukuma laikā tika veikta asa piespēle gar vārtiem. Sitienu no tuvas distances varēja izdarīt Artūrs Karašausks, taču viņš izvēlējās palaist bumbu garām, un vēl labākā pozīcijā bija Igors Kozlovs, kurš atklāja rezultātu.

"Skonto" izskatījās daudz pārāka, taču pirmajā puslaikā nespēja palielināt pārsvaru, tāpat tai neveicās arī otrā puslaika pirmajā daļā, kad "Daugavas" vārtos bija stājies Niks Rubezis. Savas iespējas izniekoja Karašausks, nerealizējot arī tīru izgājienu viens pret vienu. "Daugava" atļāva saviem pretiniekiem iziet arī trim (!) pret vārtsargu, taču pilnīgi tukšu vārtu priekšā viens palikušais Višņakovs trāpīja pa vārtu stabu...

Otros vārtus "Skonto" tomēr guva, kad visai acīmredzami soda laukumā tika nogāzts uz maiņu nākušais Edgars Kārkliņš, un Karašausks realizēja 11 metru soda sitienu. Līdz ar to uzvarētājs pirmajā Ziemas kausa spēlē bija praktiski noskaidrots. Kārkliņš vēl palika viens vārtu priekšā, taču nespēja pietiekami ātri apstrādāt bumbu un savu iespēju neizmantoja, taču uzvara ar 2:0 nekur nepazuda.

Rītdien A grupā paredzēta "Ventspils" un "Daugavpils" komandu tikšanās, kura sāksies 13:15 un arī to būs iespējams vērot Sportacentrs.com tiešraidē.

"Skonto" - Rīgas "Daugava" 2:0 (1:0)

Vārti: Kozlovs 19` Karašausks 81` (11m)Skonto: Māliņš, Jermolajevs, Strods, Osipovs, Smirnovs, Morozs, Kozlovs, Pallo, Višņakovs, Milaševičs, KarašausksDaugava: Ozols, Tomekevičs, Savens, Ziļs, Blanks, Markevičs, Kucis, Ifediba-Tadeuss, Čibuzovs-Ozegbe, Baranovsks, Pilots