01.06.2015. 15:51
Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā «Staicele» noslēgušās jau devītās SIA «TZMO Latvija» organizētās starptautiskās minifutbola sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – «Seni Cup Latvija 2015». Sacensības pulcēja 15 komandas. Saistošās un saspringtās cīņās uzvarēja Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Ziedkalne» komanda.

Fināls saveda kopā divu pēdējo gadu «Seni Cup» čempionus – pērn uzvarēja «Ziedkalne», savukārt pirms diviem gadiem VSAC «Latgale» filiāles «Mēmele» komanda. Jau no spēles pirmajām sekundēm toni mačam noteica ziedkalnieši, prasmīgi izmantojot abus laukuma flangus, vērpa bīstamus uzbrukuma virpuļus, taču mēmelieši prasmīgi spēja neitralizēt visus radītos draudus.

Pašā puslaika izskaņā «Ziedkalne» tomēr uzlauza pretinieku aizsardzības bastionus, ar sitienu no soda laukuma līnijas pārsteidzot pretinieku vārtsargu nesagatavotu. Otrais puslaiks turpinājās līdzīgā garā – «Ziedkalne» uzbruka, vairākkārt pārbaudot vārtu konstrukcijas izturību, bet «Mēmele» pašaizliedzīgi aizsargājās. Slidenais rezultāts 1:0 saglabājās līdz pat spēles izskaņai, kad «Ziedkalne» pārsvaru pārvērta rezultātā, gūstot divus bezatbildes vārtus un uzstādot spēles galarezultātu 3:0. Jau pēc mirkļa atskanēja finālsvilpe un «Ziedkalne» varēja gavilēt – pērnā gada tituls ir nosargāts.

«Mūsu treneris akcentēja to, ka jāliek uzsvars tieši uz aktīvu spēli pretinieku laukuma pusē. To arī darījām, un redzams, ka tas nesa augļus. Varbūt dažās spēlēs galarezultāts bija pārliecinošs, tomēr nebija nevienas vieglas spēles – uz katru spēli vajadzēja noskaņoties, jo pretinieku nenovērtēšana var novest pie zaudējuma,» stāsta turnīra labākais bombardieris un «Ziedkalnes» līderis Jānis Kukulis.

«Mūsu uzņēmums nespēj iedomāties savu ikdienu bez šā turnīra. Pozitīvās emocijas un lieliskā atmosfēra, ko gūstam šeit, palīdz arī mums «uzlādēties» visam gadam. Ceru, ka šis pasākums visiem dalībniekiem deva spēku, enerģiju un jaunus draugus, kā arī motivāciju gatavoties nākamā gada «Seni Cup» jubilejas turnīram,» stāsta SIA «TZMO Latvija» valdes locekle Ruta Dziļuma.

«Mēs jau ilgāku laiku gan atbalstām, gan paši organizējam vairākus sociāli atbildīgus pasākumus, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Savukārt ar «Seni Cup» organizatoriem sadarbojamies jau ceturto gadu, un jau tagad zinu, ka piedalīsimies arī nākamajā – jubilejas turnīrā. Tajā pašā laikā ļoti vēlētos, lai nākotnē būtu vēl vairāk uzņēmumu, kas aktīvi līdzdarbotos un sniegtu palīdzību šādu pasākumu īstenošanā,» uzsvēra SIA «Solaris Bus & Coach Latvia» vadītājs darbā ar klientiem Baltijas valstīs Rolands Katkevičs.

Savukārt cīņā par trešo vietu tikās «Rūja» un «Jelgava». Līdz turnīra pēdējai spēlei vairāk spēka bija palicis Rūjas komandai, jo jelgavnieki visu turnīru aizvadīja bez maiņām. Lai arī Rūja uzvarēja ar rezultātu 13:2, tomēr skatītāju simpātijas izpelnījās tieši Jelgavas komanda. Komandas izvēlētā taktika bija likt uzsvaru uz tālsitieniem – vispirms, vairākkārt «norībinot» vārtu pārliktni, viņi guva turnīra skaistākos vārtus: izspēlējot skaistu kombināciju, jelgavnieku pēdējais aizsargs ar spēcīgu sitienu no laukuma centra bumbu trieca vārtu labajā augšējā stūrī, neatstājot pretinieku vārtuvīram nekādas iespējas tvert bumbu. Kā pēc spēles atzina Jelgavas spēlētāji, pēdējā mačā nedaudz pietrūcis spēka, taču gandarījums par lieliskajām emocijām, kas saņemtas divu dienu garumā, zaudējumu nolika otrajā plānā.

Tālākās vietas attiecīgi ieņēma viesi no Lietuvas un VSAC filiāles: «Krastiņi», «Ogre», «Iecava», «Iļģi», «Veģi», «Ķīši», «Dundaga», «Sloka», «Allaži» un «Ropaži». Par turnīra vērtīgāko spēlētāju kļuva «Ziedkalnes» komandas pārstāvis Maksims Novickis, savukārt par labāko spēlētāju dāmu konkurencē tika atzīta «Mēmeles» spēlētāja Rudīte Adamkoviča. Labākais turnīra vārtu guvējs bija «Ziedkalnes» futbolists Jānis Kukulis, labākais uzbrucējs - Sergejs Kovaļenoks (Ziedkalne), bet par visgrūtāk pārspējamo vārtsargu tika atzīts Mārtiņš Krasovskis no «Mēmeles» komandas.

Ik gadu nacionālā turnīra uzvarētāji dodas pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā uz «Seni Cup» fināla turnīru Polijas pilsētā Toruņā. Šogad uz Poliju dosies «Mēmele», turnīrs norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam.

Finālturnīrā piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties